Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki w polsce
05.05.2014 13:50

Tusk zdradza Polaków, bo nie obniża podatków

Zdaniem Marka Migalskiego premier oszukał swoich wyborców, którzy w 2011 i w 2007 r. uwierzyli, że jest zwolennikiem wolnego rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(stv/CC/wikipedia)

Kandydat Polski Razem do PE Marek Migalski zarzucił premierowi Donaldowi Tuskowi, że oszukał swoich wyborców. Jarosław Gowin twierdzi zaś, że i on czuje się oszukany przez premiera.

Lider Polski Razem Jarosław Gowin podkreślił na poniedziałkowej konferencji prasowej, że Donald Tusk składał obietnicę obniżania podatków zarówno jako polityk opozycji, ale też po objęciu władzy. Przytoczył w tym kontekście słowa wypowiedziane przez Tuska w expose, w listopadzie 2007 r.: _ Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków i innych danin publicznych _.

Gowin zadeklarował, że jako były polityk PO czuje się _ oszukany przez premiera _. _ Oszukani maja prawo czuć się Polacy dlatego, że premier nie zrealizował swoich publicznych obietnic. Jeżeli nasza gospodarka ma się rozwijać, jeżeli setki tysięcy młodych Polaków mają uniknąć emigracji, to obniżenie podatków jest absolutnie niezbędne _ - podkreślił Gowin.

Kandydujący do PE z _ jedynką _ z listy śląskiej Marek Migalski zarzucił Donaldowi Tuskowi, że jest _ zdrajcą, ponieważ zdradził ideały wolnego rynku _ oraz _ swoich wyborców, którzy w 2011 i w 2007 r. uwierzyli, że jest zwolennikiem wolnego rynku _.

Politycy Polski Razem na poniedziałkowej konferencji prasowej pytali premiera, jakie rozwiązania podatkowe zamierza wprowadzić, aby zwiększyć ściągalność podatków w Polsce. _ Jakie rozwiązania chce wprowadzić rząd po to, żeby podatki w Polsce zaczęli płacić nie tylko Polacy, ale też koncerny zagraniczne, które inwestują tutaj i osiągają gigantyczne zyski, a równocześnie bardzo często nie odprowadzają prawie żadnych podatków? Służymy w tym zakresie rządowi pomocą, przygotowaliśmy konkretne rozwiązania _ - zadeklarował Gowin.

W sobotę w telewizji Polsat News Donald Tusk powiedział m.in., że rząd nie jest w stanie radykalnie obniżyć podatków, bo wtedy trzeba by było ograniczyć do minimum usługi świadczone obywatelom przez państwo, których poziom nie jest najwyższy. Zdaniem premiera rząd chce raczej poprawiać jakość tych usług.

Minister finansów Mateusz Szczurek powiedział w poniedziałek, że możliwe jest obniżenie stawki VAT w 2016 r., jeżeli dochody z tego podatku wzrosną i sukcesem zakończą się plany rządu dotyczące ograniczenia szarej strefy. Zgodnie z przygotowanym przez rząd Wieloletnim Planem Finansowym Państwa na lata 2013-2017 podstawowa stawka VAT miałaby zostać obniżona do 22 proc. w 2017 r. Wzrosła ona do obecnego poziomu w 2011 r. i od tamtej pory stawki VAT wynoszą 5 proc., 8 proc. i 23 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Bez szans na obniżkę podatków. Tusk ujawnia Premier mówi też o planach w sprawie likwidacji umów śmieciowych. _ Nagła likwidacja doprowadziłaby do zwiększenia bezrobocia _.
Pożyczka dla kontrahenta. VAT czy PCC? Dana czynność podlega opodatkowaniu VAT jeżeli jest ujęta w katalogu czynności zawartym w art. 5 ustawy o VAT. To nie jedyny warunek.
Gowin ma nowy pomysł na politykę rodzinną Lider Polski Razem podkreśla, że polityka wspierania rodzin byłaby najlepszym hołdem złożonym polskiemu papieżowi Janowi Pawłowi II.
Tagi: podatki w polsce, tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz