Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tylu autokarów nie sprzedano w Polsce nigdy wcześniej

0
Podziel się:

Sprzedaż nowych autobusów turystycznych wystartowała w tym roku rewelacyjnie. W pierwszym kwartale zarejestrowano bowiem aż 167 tego typu pojazdów. Podobnego wyniku nie odnotowaliśmy jeszcze w historii tej kategorii. Z tym rezultatem może korespondować tylko poziom z pierwszego kwartału 2014 roku, kiedy zarejestrowano 89 autokarów - informuje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

Tylu autokarów nie sprzedano w Polsce nigdy wcześniej
(JAN GRACZYNSKI/East News)
bELphzfp

Dzięki autokarom tegoroczny pierwszy kwartał był rekordowy dla całego rynku autobusów. Odnotowano bowiem sprzedaż 512 autobusów. Wszystkie o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t. To wynik o 132 sztuki wyższy niż rok wcześniej, co przełożyło się na niemal 35-proc. wzrost. Jednocześnie to najlepszy wynik dla okresu styczeń-marzec w ciągu ostatnich pięciu lat.

Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) wynika, że dodatkowo wynik z początku tego roku wspomogły duże zamówienia na autobusy miejskie oraz stabilna sytuacja w kategorii MINI. Ponadto żaden ze strategicznych segmentów w okresie styczeń - marzec nie odnotował spadku sprzedaży.

PZPM informuje, że w samym tylko marcu przybyło 237 sztuk fabrycznie nowych autobusów, co oznacza wynik o 57 proc. wyższy niż przed rokiem i jest to najlepszy marcowy rezultat w najnowszej historii polskiego rynku.

bELphzfS
motoryzacja
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)