Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ubezpieczenia zdrowotne w USA. Reformy Obamy zgodne z konstytucją

0
Podziel się:

Chodzi o zmiany w ubezpieczeniach zdrowotnych. Amerykański sąd zezwolił na dofinansowanie dla najbiedniejszych.

Ubezpieczenia zdrowotne w USA. Reformy Obamy zgodne z konstytucją
(The White House / Flickr (CC 0))

Barack Obama świętuje. Amerykański Sąd Najwyższy uznał za zgodny z konstytucją główny element jego reformy ubezpieczeń zdrowotnych - dotacje dla osób mniej zamożnych oraz klasy średniej.

Reforma ubezpieczeń zdrowotnych to jedna z najważniejszych zmian, jakie Barack Obama wprowadził w Stanach Zjednoczonych. Przewiduje ona obowiązek wykupienia polisy zdrowotnej, ale daje dużo szerszą ochronę Amerykanom. Reforma przewiduje też ulgi podatkowe dla osób o niższych i średnich dochodach, nawet w stanach, które nie przystąpią do systemu. To właśnie ten punkt zakwestionowali przeciwnicy nowych przepisów.

Sąd Najwyższy stosunkiem głosów 6-3 uznał jednak, że dotacje są zgodne z konstytucją. Oznacza to, że miliony Amerykanów korzystających z dofinansowania, zachowają ubezpieczenie.

Dla Baracka Obamy decyzja Sądu Najwyższego jest wielkim zwycięstwem, ponieważ reforma ubezpieczeń zdrowotnych była jego sztandarowym projektem i częścią spuścizny 44-ego prezydenta USA.

W specjalnym oświadczeniu prezydent podkreślił, że to zwycięstwo Amerykanów, a zwłaszcza tych, którzy utrzymują się z pracy własnych rąk.

- Będą teraz bezpieczniejsi - powiedział prezydent dodając, że po orzeczeniu sądu nie powinno być wątpliwości, iż reforma zacznie działać. Barack Obama zapowiedział, że będzie ją kontynuował razem z Demokratami i Republikanami.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd Kuby ma już konto bankowe w USA To kolejny krok na drodze do otwarcia w USA ambasady Kuby w ramach normalizacji zerwanych w 1961 r. stosunków między Hawaną a Waszyngtonem.
To ona ma poparcie Obamy w wyborach - _ Każdego dnia Amerykanie potrzebują przywódcy i chcę być tym przywódcą _ - oświadczyła kandydatka popierana przez obecnego prezydenta.
Rosjanie zhakowali kalendarz Baracka Obamy Rosyjscy hakerzy włamali się do systemu komputerowego Białego Domu - twierdzi CNN.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)