Notowania

gpw
15.09.2011 15:30

Ukraina: Grad zachęca do wchodzenia na GPW

Choć w ciągu ostatnich lat zadebiutowało na nim aż dziesięć firm z Ukrainy, Polska liczy, że będzie ich więcej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Minister skarbu Aleksander Grad i prezes Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) Ludwik Sobolewski zachęcali w czwartek w Kijowie ukraińskie firmy, by sięgały po kapitał na warszawskim parkiecie.

Choć w ciągu ostatnich lat zadebiutowało na nim aż dziesięć firm z Ukrainy, Polska liczy, że będzie ich więcej.

_ - Ukraina, widząc, że mamy bardzo płynną giełdę, bardzo ważne międzynarodowe instytucje finansowe, które wokół niej działają, że mamy dużą kapitalizację giełdy i duże obroty, dochodzą do wniosku, że zamiast Londynu czy Wiednia mogą wybrać Warszawę _ - zauważył Grad.

Zdaniem ministra firmy z Ukrainy już dziś traktują Warszawę jako stolicę rynków kapitałowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Ukraińskie spółki, notowane na warszawskiej giełdzie, grupuje indeks WIG-Ukraina. Jest to pierwszy indeks poza Ukrainą, w którym znajdują się wyłącznie spółki z tego kraju.

_ - Polskie firmy inwestycyjne i domy maklerskie widzą w zdobywaniu klientów z Ukrainy dobry biznes. Będziemy robić wszystko, by ten most kapitałowy dla ukraińskich przedsiębiorstw był najlepszy, oraz by przynosił korzyści dla ukraińskiej gospodarki _ - zapewniał w Kijowie prezes GPW Sobolewski.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest największą giełdą Europy Środkowo-Wschodniej. Prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. GPW rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynek energii. Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t83729.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/30;proc;akcji;jsw;i;bgz;dla;drobnych;graczy,116,0,812404.html) 30 proc. akcji JSW i BGŻ dla drobnych graczy Tyle chce zaoferować im Aleksander Grad, który chce w tym roku wprowadzić obie państwowe spółki na giełdę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t25667.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/akcje;gpw;dadza;zarobic;pod;warunkiem;,236,0,690668.html) Akcje GPW dadzą zarobić. Pod warunkiem... Na godziwy zysk będzie można liczyć, jeżeli jeden papier spółki kierowanej przez Ludwika Sobolewskiego będzie kosztował mniej niż 40 złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t145079.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/sobolewski;dla;money;drugiego;kryzysu;na;gpw;nie;bedzie,164,0,908196.html) Sobolewski dla Money: Gorzej niż w 2008 już nie będzie, bo... Prezes Giełdy Papierów Wartościowych wyjaśnia, czym kierują się teraz inwestorzy i broni polityków.
Tagi: gpw, grad, sobolewski, ukraina, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz