Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukryta fortuna rodziców szefa Amazona. Majątek państwa Bezos może być wart miliardy

5
Podziel się:

W 1995 roku Jackie i Mike Bezos zainwestowali w firmę syna nieco ponad 245 tys. dolarów. W najlepszym wypadku mogą na tym zyskać nawet 12 000 000 proc.

Jeff Bezos stoi na czele Amazona
Jeff Bezos stoi na czele Amazona (AFP/EAST NEWS)
bEDSYifF

Wychowanie dzieci sporo kosztuje, ale czasem inwestycja w ich pomysły może się opłacać. Gdy w połowie lat 90-tych państwo Bezos zainwestowali niecałe 250 tys. dolarów w rozwój platformy zakupowej, Jeff - założyciel Amazona - ostrzegał, że to może być ryzykowne.

Dziś, jak ocenia Bloomberg, ich udziały mogą być warte nawet 30 miliardów dolarów, co czyniłoby państwa Bezos bogatszymi od Paula Allena - współzałożyciela Microsoftu - zajmującego 30. miejsce na liście najbogatszych miliarderów.

bEDSYifH

Majątek rodziców założyciela Amazona nie był ujawniany od prawie 20 lat, dlatego trudno jest ocenić, jakie udziały wciąż posiadają. Jednak patrząc na darowizny akcji na rzecz organizacji charytatywnych, można przypuszczać, że wciąż kontrolują spory pakiet.

Według danych dostępnych w serwisie GuideStar - zbierającym informacje o organizacjach non profit - od 2001 do 2016 roku państwo Bezos przekazali 595 027 akcji na rzecz fundacji Bezos Family Foundation. 25 000 akcji przekazanych w 2016 roku było wyceniane na 20 mln dolarów.

- Gdyby nie sprzedali ani nie ofiarowali niczego innego, państwo Bezos posiadaliby około 16,6 miliona akcji, czyli 3,4 procent firmy, co czyniło ich drugim co do wielkości indywidualnym właścicielem po swoim synu - ocenia agencja Bloomberg.

bEDSYifN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEDSYigi
wiadomości
KOMENTARZE
(5)
kidusz hachai...
rok temu
Najlepiej tyranowi pokazać jaki jest łaskawy i miłosierny gdy żuci ochłap na akcje charytatywne a swoich pracowników i podwładnych traktuje jak narzędzia służące do całkowitego zużycia płacąc minimum.
Rysio-Azory-K...
3 lata temu
Mam pomysł na super biznes. Potrzebni sponsorzy s grubą kasą . Zapewniam zarobek 200 % w ciągu roku. Oczywiście umowa na słowo. Inwestycja w znaczki PRL-u .
ddde
3 lata temu
Też mam kilka fajnych pomysłów na biznes. Tylko że mój tatuś nie ma 245 tys $ żeby we mnie zainwestować. Fortuny nie biorą się z powietrza. Zawsze ktoś z kasą stoi z tyłu.
bEDSYigj
ks.prałat z K...
3 lata temu
Cały świat kręci się wokół kasy. Nic dobrego to nie wróży. Miliardy zostaną , a ludzie w proch się obrócą . Najlepiej wędkować , spacerować po lasach i popijać wodę mineralną za 59 gr/ 2 l.
BMF
3 lata temu
Cieszy dzialalnosc harytatywna . W USA przed kazdym magazynem ANAZONa stoi firmowa karetka ktora odwozi zemdlalych pracownikow do szpitaa . Moze z dobrego serca starzy Bezos kupia karetki dla magazynow w Polsce /???