Notowania

umowy śmieciowe
11.10.2012 09:37

Umowy śmieciowe ze składkami ZUS. Studenci wyłączeni?

Według szefa MAC nowe przepisy prawdopodobnie nie obejmą studentów. - Sytuacja zawodowa studentów to uzupełnianie dochodów - wyjaśnił Boni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agnieszka K. Jurek/East News)

Szef MAC Michał Boni ocenił, że pracujący studenci prawdopodobnie nie zostaną objęci obowiązkiem płacenia składek ZUS. Jak podkreślił, intencją rządu przy _ ozusowaniu _ wszystkich pozostałych umów jest wyrównanie szans na rynku pracy.

Wczorajsza _ Rzeczpospolita _ podała, że Donald Tusk ma ogłosić w jutrzejszym wystąpieniu w Sejmie, że składki ZUS będą płacone od wszystkich umów - czyli także od umów o dzieło.

Ponadto - według gazety - zlikwidowane mają być sytuacje, w których ktoś pracuje w dwóch miejscach: na etat i na umowę zlecenie, i dzięki temu płaci składkę do ZUS tylko z jednego tytułu; składka ZUS miałaby być płacona od każdego dochodu. Poza tym - według dziennika - preferencje mogą stracić studenci do 26. roku życia pracujący na umowę zlecenie i niepłacący składek ZUS.

- _ Jest intencją rządu, żeby wyrównywać szanse na rynku pracy tych osób, które zarabiają być może mniej więcej tyle samo, ale część z nich nie ma ubezpieczenia społecznego i ubezpieczenia zdrowotnego. To jest bardzo ważne dla startu zawodowego _ - powiedział Boni dzisiaj w Radiu Zet.

Według szefa MAC nowe przepisy prawdopodobnie nie obejmą pracujących studentów. - _ Studenci myślę, że niekoniecznie będą wzięci pod uwagę, dlatego że jakby sytuacja zawodowa studentów jest sytuacją uzupełniania dochodów. To nie jest realny start zawodowy i myślę, że te umowy nie będą "ozusowane" _ - powiedział Boni.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk chce pomóc ludziom. Szefowie: Będziemy zwalniać Eksperci mówią o skutkach decyzji, które jutro przedstawi premier.
"Drugie expose premiera będzie zaskakujące" Szef Rady Gospodarczej premiera ze zdziwieniem przyjmuje sztampowe oczekiwania wobec jutrzejszej informacji rządu.
Koniec mataczenia z VAT-em. Tusk uderzy w wiele firm Premier zapowiada zmiany w podatkach dla przedsiębiorców. Zapytaliśmy o to ekspertów.
Tagi: umowy śmieciowe, michał boni, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz