Notowania

Branża transportowa w tarapatach. Największy wzrost bankructw przewoźników

Aż do 43 proc. wzrosła liczba upadłości w branży transportowej. Firmy są zadłużone na ponad miliard złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(rasica/Fotolia.com)

Rosyjskie sankcje, brexit, zatory płatnicze, wypłacalność kontrahentów, nasycenie rynku i brak kierowców, to tylko niektóre z problemów branży transportowej w Polsce – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Według raportu Euler Hermes aż do 43 proc. wzrosła liczba upadłości w branży transportowej. To największy jak dotąd wzrost bankructw.

Z kolei raporty Krajowego Rejestru Długów wskazują na potężne zadłużenie przewoźników. Łączna wartość zobowiązań firm przekracza miliard złotych – wylicza "DGP".

Branża transportowa obawia się nowych unijnych regulacji:

Dane pokazują stosunkowo ponury obraz, ale należy pamiętać, że mimo znacznych problemów , z którymi muszą się borykać przewoźnicy, jest to wciąż branża zatrudniająca ok. 11 mln osób, z perspektywą 60 proc. wzrostu w ciągu najbliższych 30 lat – zaznacza na łamach dziennika Jakub Ordon z Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: transport, upadłości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2018

janDodajmy do tego jeszcze rozsądną współpracę z UE prowadzoną przez pana premiera pod nadzorem zwykłego posła i jesteśmy w domu. Tylko PiS jest w stanie … Czytaj całość

10-10-2018

BossJedyna słuszna partia to PiS. Bo platforma sprzedałaby wszystko za grosze nawet dochodowe firmy dobrze że przegrali wybory bo by nawet Wawel sprzedali

10-10-2018

ÓwBrawo Kaczyński!!! Kolejna gałąź polskiej gospodarki którą zniszczyłeś!! Ukraińscy bracia się cieszą !!!

Rozwiń komentarze (106)