Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Branża transportowa w tarapatach. Największy wzrost bankructw przewoźników

106
Podziel się:

Aż do 43 proc. wzrosła liczba upadłości w branży transportowej. Firmy są zadłużone na ponad miliard złotych.

Branża transportowa w tarapatach. Największy wzrost bankructw przewoźników
(rasica/Fotolia.com)
bEKbfzHF

Rosyjskie sankcje, brexit, zatory płatnicze, wypłacalność kontrahentów, nasycenie rynku i brak kierowców, to tylko niektóre z problemów branży transportowej w Polsce – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Według raportu Euler Hermes aż do 43 proc. wzrosła liczba upadłości w branży transportowej. To największy jak dotąd wzrost bankructw.

bEKbfzHH

Z kolei raporty Krajowego Rejestru Długów wskazują na potężne zadłużenie przewoźników. Łączna wartość zobowiązań firm przekracza miliard złotych – wylicza "DGP".

Zobacz także: Branża transportowa obawia się nowych unijnych regulacji:
bEKbfzHN

Dane pokazują stosunkowo ponury obraz, ale należy pamiętać, że mimo znacznych problemów , z którymi muszą się borykać przewoźnicy, jest to wciąż branża zatrudniająca ok. 11 mln osób, z perspektywą 60 proc. wzrostu w ciągu najbliższych 30 lat – zaznacza na łamach dziennika Jakub Ordon z Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKbfzIi
KOMENTARZE
(106)
etr
3 lata temu
jakie 11 mln osób? powielacie bzdury, trzeb pomyśleć i poczytać... branża trasnportowa zatrudnia około 350tys osób
rolka
3 lata temu
A bo to jedna branża z problemami.. wiele z nich je ma. Teraz ciężko trafić na solidnego kontrahenta, więc jak ktoś się miga od zapłaty to raz, dwa, Kaczmarski Inkasso za mnie odzyskuje kasę.
no ba..
3 lata temu
padają tylko i wyłącznie przez to ze jest za dużo pośredników w postaci spedycji które odsprzedają sobie ładunki urwawszy nieco prowizji w rezultacie wykonawca wykonuje usługę za minimalna stawkę ,dobijają go długim terminem płatności a często nie płaca wcale... mase jest pseudo spedycji ,bo co to za inwestycja w laptopa i telefon
bEKbfzIj
sadinternetow...
3 lata temu
Klient nie płaci, a pozwu o zapłatę nie złoże. Może wpiszę do jakiegoś rejestru dłużników. Jak ktoś tak myśli to jak ma nie paść?
Ert
3 lata temu
Bardzo dobrze im mniej tego jeździ na drogach tym lepiej powinni wszystkie firmy przewozowe zniszczyć kontenery na tory zatruwacwze środowiska
...
Następna strona