Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Ursus pod kreską. Kilkadziesiąt milionów na minusie

83
Podziel się:
Ursus ma nadzieję na wyjście z kryzysu m.in. dzięki produkcji autobusów elektrycznych
Ursus ma nadzieję na wyjście z kryzysu m.in. dzięki produkcji autobusów elektrycznych (WOJTEK LASKI)
bEEjvAlh

29,5 mln netto – taką stratę w trzech kwartałach tego roku zanotował Ursus. Spółka jest w trakcie restrukturyzacji.

"Strata netto spółki Ursus w trzech kwartałach 2018 r. wyniosła 29,5 mln zł w stosunku do 6,4 mln zł zysku netto analogicznego okresu roku ubiegłego, co wynikało ze spadku przychodów ze sprzedaży krajowej i zagranicznej, a także obniżenia się rentowności sprzedawanych wyrobów ze względu na konieczność ponoszenia kosztów stałych pomimo zmniejszenia wolumenu sprzedaży" - pisze spółka w komunikacie.

"Przychody ze sprzedaży spółki Ursus w trzech kwartałach 2018 r. spadły o 64 proc., tj. o wartość 140,8 mln zł w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego i wyniosły 79,3 mln zł, co wynikało ze zmniejszenia się sprzedaży eksportowej o 69 proc. w stosunku do trzech kwartałów 2017 r. oraz zmniejszenia się sprzedaży krajowej o 56 proc. r/r" - czytamy dalej.

bEEjvAlj

Znaczący wpływ na spadek przychodów ze sprzedaży zagranicznej miało obniżenie przychodów z tytułu realizacji kontraktu z tanzańską spółką National Development Corporation (NDC).

,,W trzech kwartałach 2017 r. spółka odnotowała przychody z tyt. realizacji ww. kontraktu w kwocie 60 513 tys. zł, natomiast w trzech kwartałach 2018 r. sprzedaż kontraktowa wyniosła 3 762 tys. zł. (...). Spadki przychodów ze sprzedaży krajowej wynikają w głównej mierze z braku realizacji dopłat unijnych, które mają znaczący wpływ na decyzje dotyczące zakupów inwestycyjnych w rolnictwie oraz pogarszającej się koniunktury na rynku maszyn rolniczych w Polsce" - czytamy dalej.

Konsekwencją trudności w akceptacji płatności z kontraktu z tanzańską spółką NDC oraz mniejszych wpływów z przychodów ze sprzedaży krajowej były problemy płynnościowe spółki. To one spowodowały obniżenie poziomu produkcji i zmniejszenie ilości produktów gotowych do sprzedaży, co w kolejnych okresach przełożyło się na dalsze spadki przychodów, podano także.

bEEjvAlp
Zobacz także: Nino o biznesie - Prezes Ursusa: przyszłość to autobusy wodorowe

Negatywne czynniki złożyły się na decyzję spółki o wystąpienie do sądu z wnioskiem o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, które zostało otwarte przez w dniu 7 listopada 2018r.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.

bEEjvAlq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEEjvAlK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(83)
Jaki
3 lata temu
PiSSobolszewiki i URSUSa rozkradli?
nik
3 lata temu
Zaraz zaraz,coś tu jest nie tak...kilka tygodni temu pisali jak to Ursus się rozwija..mają otwierać w którymś kraju afrykańskim montownię traktorów oraz zakłady serwisowe,a do innego kraju też cała produkcja traktorów z Polski ma być wysłana.Zamówienia spływają z każdej strony,taki dobrobyt pan Morawiecki ogłaszał będąc w zakładach Ursusa.A tu nagle co? Firma na minusie? to jak to jest,ktoś tu musi kręcić
Nikodem malut...
3 lata temu
Po wizycie Morawieckiego wszystko pada, nie wspominając o Wielkiej Stępce pod prom
bEEjvAlL
polo
3 lata temu
A Beatka i Matusz tak zachwalali ze tak jest dobrze ze taka dobra zmiana hahah - PISobolszewia won
Jan
3 lata temu
Legenda to byli Bitlesi nie ursus.Walczcie jeszcze bardzie z Niemcami i zamkniecie 80% zakladow
...
Następna strona