Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ustawa o służbie zagranicznej. Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu zmian

Ustawa o służbie zagranicznej. Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu zmian

Fot. ADEM ALTAN/AFP/EAST NEWS

Sejm nie zgodził się w piątek na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu zmian w ustawie o służbie zagranicznej. Posłowie skierowali projekt do dalszych prac w komisjach: ustawodawczej oraz spraw zagranicznych. Za wnioskiem o odrzucenie było 184 posłów, przeciw 238, 9 wstrzymało się od głosu.

Za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu opowiedziały się w czwartek kluby PO, Nowoczesna, PSL i Kukiz'15.

Projekt skierowano do prac w komisjach: ustawodawczej oraz spraw zagranicznych, o co wnioskowała w imieniu klubu PiS posłanka Małgorzata Gosiewska w trakcie czwartkowej debaty w Sejmie nad projektem.

Wcześniej za wnioskiem prezydium Sejmu o skierowanie projektu do prac w komisji spraw zagranicznych było 150 posłów, 273 przeciw, a 13 wstrzymało się od głosu.

Sejm przeprowadził w czwartek pierwsze czytanie przygotowanego przez MSZ projektu nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej, który przewiduje m.in. wygaśnięcie - po 6 miesiącach od dnia wejścia w życie ustawy - stosunków pracy nawiązanych z członkami służby zagranicznej, chyba, że przed upływem tego terminu zostaną im zaproponowane nowe warunki pracy lub płacy. Stosunek pracy wygaśnie także, jeżeli członek służby zagranicznej nie przyjmie nowych warunków pracy lub płacy.

Rządzący jedną nowelizacją ustawy mogą pozbawić pracy nawet do tysiąca doświadczonych pracowników MSZ - pisaliśmy w czwartek w WP money. Dyplomaci mówią o realnych stratach gospodarczych z tego tytułu. "Solidarność" protestuje przeciwko ukrytym w zapisach tej ustawy zwolnieniom grupowym.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
ZAPYTEK
2017-04-22 08:14
Wicia co ty robisz ?
ambasador
2017-04-21 21:40
Trzeba zrobic porzadek z tymi fundalami i to jak najszybciej !!!!
nocóż
2017-04-21 17:51
"doświadczeni pracownicy MSZ" - no cóż, bolszewia doświadcza fizycznie i psychicznie, co do tego wątpliwości nie ma.
Pokaż wszystkie komentarze (4)