Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Via Baltica. Jest umowa na następny odcinek

10
Podziel się:

Dziś GDDKiA podpisała umowę na projekt i wykonanie drogi ekspresowej z węzła Ełk Południe do Wysokiego. To część drogi S61, znanej bardziej jako Via Baltica.

Przetarg na odcinek Ełk Południe – Wysokie został ogłoszony w kwietniu 2016 r
Przetarg na odcinek Ełk Południe – Wysokie został ogłoszony w kwietniu 2016 r (GDDKiA)
bETNhEzp

„Dziś o 14 w Ełku podpisujemy umowę na kolejny odcinek Via Baltica” – pochwaliła się GDDKiA Olsztyn na swoim profilu na Twitterze.

Długość tego fragmentu to 22,935 km. Jego budowa ma potrwać 29 miesięcy. Czyli zostanie do użytku w czwartym kwartale 2020 r. O ile oczywiście po drodze nie będzie żadnych opóźnień.

bETNhEzr

Przetarg na odcinek Ełk Południe – Wysokie został ogłoszony w kwietniu 2016 r. Wpłynęło na niego sześć ofert od 565 do blisko 730 mln zł. Budżet wykonawcy wynosił zaś 729,593 mln zł.

Pierwszym wyborem była Polaqua z wartą 613,232 mln oferta. Ale firma odstąpiła od podpisania umowy.

Zobacz także: Na drogi ekspresowe poczekamy dekadę? Brakuje ponad 3600 km

Następne w kolejce było konsorcjum Trakcja PRKiL, Mostostal Warszawa i Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów o wartości 685,948 mln zł. Przy podpisaniu umowy z wykonawcą w Ełku będzie obecny m.in. wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz.

bETNhEzx

Via Baltica to droga ekspresowa między Warszawą a Tallinnem. Przebiega ona przez cztery kraje: Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETNhEzS
wiadomości
KOMENTARZE
(10)
wierzba88
3 lata temu
O budowie Via Baltica i Via Carpatia, a takze o przebudowie mierzei Wiślanej i inwestycjach zagranicznych kapitałów będzi emowa na listopadowym kongresie 590.
Ślązak
3 lata temu
Polska. Najdroższe drogi w najgorszym standardzie. Ale za to jakie "piękne" kościoły. I ile ich. Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi.
eerreess
3 lata temu
Wow, po ponad dwóch latach od ogłoszenia przetargu na 30 km, podpisanie umowy. Sukces!! Do tego jaka fantastyczna cena 22 mln za kilometr EKSPRESÓWKI (nie mylić z autostradą).
bETNhEzT
mamas
3 lata temu
Tiry rozjada Mazury wzdluz,powinna byc inna droga dla tirow .
TiK
3 lata temu
Niestety w tym chorym kraju wszystkie drogi prowadzą do Warszawy , a o północno-wschodniej części Polski jakoś przez 43 lata mojego życia nikt nie pamięta. Wszyscy którzy znajdą sie około 120 km od ściany wschodniej zauważą różnicę nawet w drogach po których się przemieszczają. Wszystie zakichane rządy chwalą się ILE TO KILOMETRÓW AUTOSTRAD ODDALI a tym na wschodzie Polski jakoś zapomnieli zbudować. Nawet przemysłu i inwestorów porządnych tu brak bo TYCH KILOMETRÓW AUTOSTRAD BRAK. Jak się trafi inwestor to wyssie z pracownika ostatnią kroplę krwi i potu z jego cięzkiej charówki i zapłaci najniższą krajową w trzech ratach. Trasa może i kiedyś będzie ale czy moje wnuki tego do żyją , czy kiedyś ktoś postawi na ludzi którzy potrafią ciężko pracować i odwdzięczyć się dobremu pracodawcy i pomóc mu w jego rozwoju firmy. Tu na wschodzie są inni Polacy i żaden Warszawiak im nie dorówna i nie da rady do trzymać kroku. Mam nadzieję że ta autostrada przywieje porządnych inwestorów i solidne firmy które pomogą stanąć ludzion na nogi bo dziś są miejsa gdzie ludzie pracują po 14 godzin dziennie a na wypłatę czękają jak na zbawienie.