Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Via Baltica w Polsce. Kluczowe umowy zostaną wkrótce podpisane

14
Podziel się

Prace nad polskim odcinkiem międzynarodowego połączenia Via Baltica nabierają tempa. GDDKiA informuje, że polska część drogi będzie gotowa do 2021 r.

Via Baltica w Polsce ma powstać do 2021 r.
Via Baltica w Polsce ma powstać do 2021 r. (GDDKiA)
bDXWlOUR

Prace nad polskim odcinkiem międzynarodowej trasy Via Baltica nabierają tempa. GDDKiA informuje, że polska część drogi będzie gotowa do 2021 r.

Via Baltica, czyli połączenie estońskiego Tallina ze stolicą Polski, na terenie naszego kraju będzie przebiegała od przejścia granicznego w Budzisku do Ostrowi Mazowieckiej drogą S61, a następnie trasą S8 do Warszawy. O ile większość drogi S8 jest gotowa (ostatni brakujący odcinek ma być gotowy do końca 2018 r.), o tyle na oficjalne decyzje ws. S61 czekaliśmy od kilku miesięcy.

Zobacz także: Zobacz też, materiał o planach na kolejny odcinek A2:
bDXWlOUT

O konkretnych datach dowiedzieliśmy się w trakcie konferencji prasowej szefa białostockiej dyrekcji GDDKiA Wojciecha Borzuchowskiego, zorganizowanej wspólnie z podlaskimi politykami PiS. Borzuchowski poinformował, że do końca marca podpisane zostaną wszystkie umowy na realizację trasy S61 przebiegającej przez Podlasie.

Trzy z sześciu odcinków (mała obwodnica Łomży, trasa Kolno-Stawiski oraz Stawiski-Szczuczyn – red.) są już realizowane. Kolejne trzy umowy na łącznie około 50 km dróg zostaną podpisane w systemie "Projektuj i Buduj". Jeszcze w styczniu podpisy zostaną złożone pod umową na trasę z Podborza do Śniadowa. W lutym podpisana zostanie umowa na drogę Śniadowo-Łomża.

Ostatnim z podpisanych dokumentów będzie ten na realizację połączenia węzła Łomża Zachód z Kolnem. Gdy tylko inwestycje ruszą, cała trasa Via Baltica na Podlasiu będzie w budowie. Zakończenie prac zaplanowano na 2021 rok.

bDXWlOVu
KOMENTARZE
(14)
Kibic
3 lata temu
Zamiast budować drogi północ - południe dla Polaków to budują wschód - zachód dla Niemców , Ukraińców i Litwinów . Do tego tam gdzie duże natężenie ruchu ( zachód kraju ) mało się będzie budować , A już brak kawałka A 1 to skandal ,
tad
3 lata temu
Drogi glownie dla Litwonow. Tak samo jak VijaCarpatija...
Jyjy
3 lata temu
A za peło mówili ze to nie potrzebne że się nie da...Jak z portami; lotem; kopalniami; cięciem i setkami innych firm które sprzedali za judaszowe €£$
bDXWlOVv
fgj
3 lata temu
w Przemyslu trzeba zmienic CALY urzad zeby moje miasto zaczelo ZYC!!!!!
SSA
3 lata temu
ZACZELO SIE DBAC O POLSKE WSCHODNIA