Notowania

Via Carpatia kluczowa dla Polski. Minister Adamczyk podał termin

Trasa Via Carpatia wzdłuż wschodniej granicy Polski będzie gotowa w 2025 r. - uważa minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Szlak łączący północ Europy z południem jest jednym z priorytetów rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa)
Tak ma przebiegać Via Carpatia

Adamczyk, jak podaje PAP, zapewniał, że w ramach realizacji przez rząd polityki zrównoważonego rozwoju, tak jak powstanie trasa S61 Via Baltica, tak powstanie także Via Carpatia.

Minister przypomniał w Białymstoku, że jest porozumienie ws. Via Carpatia, memorandum podpisane przez kilkanaście krajów z UE i spoza UE. Został też powołany pełnomocnik ds. tej inwestycji w GDDKiA, a także ministerialny zespół ds. tej drogi, wreszcie - jest też zapewnione finansowanie.

Zobacz także: *Kryzys na horyzoncie. Pod koniec roku budowlanka "pod wodą" *

- Dzisiaj Via Carpatia to termin 2025. Dzisiaj Via Carpatia to zabezpieczone środki finansowe na jej realizację poprzez decyzje rządu o zwiększeniu limitu finansowego Krajowego Funduszu Drogowego do kwoty 135 mld zł - mówił Adamczyk, cytowany przez PAP.

Via Carpatia to planowany szlak międzynarodowy, który ma przebiegać z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji. Ma docierać m.in. do rumuńskiego portu w Konstancy nad Morzem Czarnym oraz greckich Salonik nad Morzem Egejskim.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: drogi, via carpatia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-10-2018

maria100a to się jeszcze okaże ! PIS jeszcze niczego nie zbudował, a zdemolował i zniszczył : Puszczę Białowieską, stadninę w Janowie, TVP, sądy i … Czytaj całość

12-10-2018

MarekNa którym odcinku jest ta trasa kluczowa dla Polski? Co takiego będziemy wozić pomiędzy Białymstokiem a Lublinem? Bo dla Litwinów czy Słowaków to … Czytaj całość

12-10-2018

LOPEKŁADNIE JEST POGADAĆ. SALINI ZOSTAŁ ZDJĘTY Z BUDOWY OBWODNICY MAREK NA S8 I DOSTAŁ NOWE ZLECENIE NA S7. VIA CARPATIA MA BYĆ DO 2025 A KIEDY BĘDZIE … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (163)

Wybrane dla Ciebie