Notowania

Via Carpatia kluczowa dla Polski. Minister Adamczyk podał termin

Trasa Via Carpatia wzdłuż wschodniej granicy Polski będzie gotowa w 2025 r. - uważa minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Szlak łączący północ Europy z południem jest jednym z priorytetów rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa)
Tak ma przebiegać Via Carpatia

Adamczyk, jak podaje PAP, zapewniał, że w ramach realizacji przez rząd polityki zrównoważonego rozwoju, tak jak powstanie trasa S61 Via Baltica, tak powstanie także Via Carpatia.

Minister przypomniał w Białymstoku, że jest porozumienie ws. Via Carpatia, memorandum podpisane przez kilkanaście krajów z UE i spoza UE. Został też powołany pełnomocnik ds. tej inwestycji w GDDKiA, a także ministerialny zespół ds. tej drogi, wreszcie - jest też zapewnione finansowanie.

Zobacz także: *Kryzys na horyzoncie. Pod koniec roku budowlanka "pod wodą" *

- Dzisiaj Via Carpatia to termin 2025. Dzisiaj Via Carpatia to zabezpieczone środki finansowe na jej realizację poprzez decyzje rządu o zwiększeniu limitu finansowego Krajowego Funduszu Drogowego do kwoty 135 mld zł - mówił Adamczyk, cytowany przez PAP.

Via Carpatia to planowany szlak międzynarodowy, który ma przebiegać z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji. Ma docierać m.in. do rumuńskiego portu w Konstancy nad Morzem Czarnym oraz greckich Salonik nad Morzem Egejskim.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: drogi, via carpatia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-10-2018

rezun-oneTo mi wygląda na poprawienie skomunikowania terminala kontenerowego w Kłajpedzie z południem Europy. Jak to może odbić się na obrotach hub'u … Czytaj całość

16-10-2018

podlaskieMam nadzieję że nie doczekacie otwarcia bo wszyscy wylądujecie w więzieniu, oszuści, nieroby, populiści i krętacze

15-10-2018

PollackI co z tego będziemy mieć Polacy, poza smrodem? Gdyby do Gdańska i Szczecina to jeszcze rozumiem

Rozwiń komentarze ()