Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ViaBaltica. Pół miliarda złotych na 13 km S61. Wyzwaniem most przez rzekę

20
Podziel się:

Włoska firma TOTO Contruzioni wybuduje fragment drogi ekspresowej S61 Via Baltica na odcinku od węzła Łomża-Zachód do węzła Kolno. W czwartek GDDKiA podpisała z Włochami umowę wartą nieco ponad 525 mln zł.

Umowa z Włochami obejmuje ostatni już odcinek trasy Via Baltica.
Umowa z Włochami obejmuje ostatni już odcinek trasy Via Baltica. (BGK)
bEUbuHuJ

Umowa z Włochami obejmuje ostatni już odcinek trasy Via Baltica. Chodzi o 13-kilometrowy fragment S61 od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno. Jednym z elementów umowy jest budowa liczącego ponad 1,2 km mostu na rzece Narew.

Zobacz także: Zobacz też: Zastanawiasz się, dlaczego polskie budowy dróg stoją w weekend? Ekspert wyjaśnia

Jak podała GDDKiA inwestycja będzie realizowana w systemie projektuj i buduj. Wartość kontraktu to ponad 525,6 mln zł.

bEUbuHuL

Na ukończenie drogi firma ma 31 miesięcy od podpisania umowy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca). Oddanie do ruchu obwodnicy Łomży jest planowane w ostatnim kwartale 2021 roku - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Infrastruktury.

Via Baltica, czyli połączenie estońskiego Tallina ze stolicą Polski, na terenie naszego kraju będzie przebiegała od przejścia granicznego w Budzisku do Ostrowi Mazowieckiej drogą S61, a następnie trasą S8 do Warszawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUbuHvm
wiadomości
KOMENTARZE
(20)
Polak
2 lata temu
Przy tak dużym braku firm i ludzi do pracy to jest bardzo dobrze . Ciekaw jestem jak by sobie poradzila POlszewizna . Po zlikwidowaniu szkól zawodowych przez nich to i tak sukces
jac1238
2 lata temu
budują drogę, żeby korzystający z portów polskich mogli skorzystać z Kłajpedy- Pisowska racja stanu
AG
3 lata temu
Nie dawać zarabiać makaronom
bEUbuHvn
Prezio
3 lata temu
I znowu Włosi. Co chwilę schodzą z placu budowy albo mają opóźnienie na innych inwestycjach drogowych w Polsce. Dlaczego znowu Włosi pytam? To niedorajdy i nieroby. I tak będą podwukonawcami zatem może niech nasi wygrywają. Przynajmniej kasa zostanie w Polsce i nie uciekna jakby co.
Carl106
3 lata temu
Dlaczego budują obce zagraniczne firmy , dlaczego nie polskie czyżby nie umieli , wycenic ,wytyczyć i zrealizowac , przecież kiedyś budowali dla Arabów. Musimy wyrzucać pieniądze poza kraj !!!???