Notowania

Via Baltica z nowymi środkami. Są pieniądze na 200 km drogi

Via Baltica to połączenie estońskiego Tallina ze stolicą Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)
Via Baltica to połączenie estońskiego Tallina ze stolicą Polski

Kierowcy mają powody do zadowolenia. Będzie łatwiejszy dojazd na Mazury i Podlasie. BGK pozyskał 500 mln euro kredytu na budowę dużego fragmentu S61.

Europejski Bank Inwestycyjny udzielił pożyczki wysokości 500 mln euro na budowę 200 km Via Baltica. Chodzi o fragment drogi S61 od Ostrowi Mazowieckiej do granicy państwa z Litwą w Budzisku – podaje "Next Gazeta".

Via Baltica, czyli połączenie estońskiego Tallina ze stolicą Polski, na terenie naszego kraju będzie przebiegała od przejścia granicznego w Budzisku do Ostrowi Mazowieckiej drogą S61, a następnie trasą S8 do Warszawy.

Niemal wszystkie polskie fragmenty trasy są już budowie, albo wkrótce rozpoczną się prace – zapewnia na łamach Next GDDKiA. Do rozstrzygnięcia pozostał tylko jeden fragment S61 – między Suwałkami a Budziskiem.

Gmina odcięta od świata. Morawiecki obiecuje pomoc

Fundusze pozyskuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Jak informuje portal, od 2005 roku europejski bank udzielił BGK 34 kredytów na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego o łącznej wartości około 12,7 mld euro.

Z początkiem roku została podpisana umowa warta 580 mln euro na budowę ekspresówki S19 na południu Polski.

Tagi: via baltica, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-04-2018

kaktusA o A4 ani dudu! Najważniejsza droga gospodarczo-ekonomiczna kraju praktycznie zakorkowana. Od Wrocławia do Legnicy korek non stop. Ale dla nas … Czytaj całość

24-04-2018

WRESZCIE POLSKA ...Dajcie lepiej tę kasę POtworowi Tu.kowi lub ciągle nie NAPASIONEMU Brejjzje = lub na LASKĘ albo KAMIENIE , Ma-Krowie DDR

24-04-2018

moje imięa banditen z PO i PSL przez 8 lat nie pobudowali tego, co na EURO obiecali

Rozwiń komentarze (109)