Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agata Kalińska
Agata Kalińska
|

Via Baltica nabiera kształtów. Jest umowa na kolejny odcinek

12
Podziel się:

W ciągu dwóch miesięcy cała trasa Via Baltica będzie już w realizacji w systemie "projektuj i buduj" - zapowiada wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz. W piątek GDDKiA podpisała umowę na S61 między Śniadowem a Łomżą.

Prace mają potrwać 31 miesięcy. Kierowcy będą mogli korzystać z drogi pod koniec 2020 roku
Prace mają potrwać 31 miesięcy. Kierowcy będą mogli korzystać z drogi pod koniec 2020 roku (fot. Ministerstwo Infrastruktury)

- Dzięki tej drodze znikną utrudnienia związane z dużym natężeniem ruchu na trasie Warszawa - Łomża i dalej w kierunku granicy z Litwą - zachwala wiceminister Chodkiewicz.

Inwestycja będzie kosztowała 380 mln zł. Powstanie za to 17-kilometrowy odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej S61 od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe. Powstanie też węzeł Śniadowo oraz 14 obiektów inżynierskich i dwa miejsca obsługi podróżnych.

Prace mają potrwać 31 miesięcy. Kierowcy będą mogli korzystać z drogi pod koniec 2020 roku.

Zobacz także: Zobacz też: Tak Sławomir Nowak mówi po ukraińsku

To kolejny odcinek Via Baltica, na który w ostatnim czasie została podpisana umowa. W październiku podpisano umowy na projekt i budowę odcinków S61 węzeł Kolno - Stawiski oraz Stawiski - Szczuczyn o długości 34,4 km. Mają być oddane do ruchu w trzecim kwartale 2020 r.

21 grudnia 2017 r. zawarta została umowa na część obwodnicy Łomży. Planowany termin ukończenia to końcówka 2020 r. Umowa na pierwszy fragment trasy łączącej Ostrów Mazowiecką z Łomżą (węzeł Podborze - węzeł Śniadowo) została zawarta 30 stycznia 2018 r.

Podpisanie umowy z wykonawcą odcinka Łomża Zachód - Kolno jest planowane w najbliższych tygodniach.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
byrcyn
6 lat temu
Większe natężenie miałyby drogi szybkiego ruchu na odcinakach Wrocław-Kudowa, Szczecin-Bydgoszcz, Poznań-Koszalin, Koszalin-Gdańsk, czy Warszawa-Terespol.
Lr-g
6 lat temu
I bardzo dobrze. Następna inwestycja drogowa na wschodzie Polski. I jakoś nie słychać o upadających polskich firmach budujących drogi. A tak się działo nagminnie za rządów PO-PSL.
Hiob
6 lat temu
Pewnie ukończenie w 2050 roku. Jak dobrze pójdzie. Jak dotychczas tylko kończą, i to z wielkimi problemami co zaczęli poprzednicy, ale jeszcze nic nowego nie udało im się stworzyć.
kawinus
6 lat temu
Nie napisali ile będzie kosztował przejazd .
ryszard56
6 lat temu
a gdzie S6?