Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Skarbówka dobrała się do polskiej firmy produkującej gry. Zapłaci zaległy podatek

Skarbówka dobrała się do polskiej firmy produkującej gry. Zapłaci zaległy podatek

Fot. Vivid Games / materiały prasowe

Producent gier musi zapłacić 642 739 zł zaległego podatku plus dodatkowo naliczone odsetki. To efekt kontroli celno-skarbowej w Vivid Games.

Firma przyznała rację skarbówce. Jak podała w komunikacie, "przyjmuje wynik kontroli i dokona korekty uprzednio złożonej deklaracji podatkowej w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych za rok 2016".

Zobacz również: Kolejna polska gra na szczytach Apple App Store. Bijatyka Mayhem Combat ma już setki tysięcy graczy

Jednocześnie spółka podała, że dokona również dodatkowej korekty deklaracji, niezależnej od ustaleń wyniku kontroli.

Zobacz też: "Ghost of Tsushima" - fragmenty gry E3 2018:


 

"Dodatkowa korekta będzie polegała na odliczeniu od podstawy opodatkowania kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność badawczo-rozwojową, o których mowa w art. 18d Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w kwocie 1 007 173,44 zł. Wskazane koszty wynikają z poniesionych wydatków związanych z prowadzoną działalnością badawczo-rozwojową" - informuje Vivid.

W związku z korektami, spółka dokona zapłaty należnego podatku dochodowego od osób prawnych za rok 2016 i biorąc pod uwagę okoliczności podstawa opodatkowania wynosiła będzie 3 382 838 zł, zaś kwota należnego podatku 642 739 zł. Kwota ta zostanie powiększona o należne odsetki, podano także.

Firma zastrzegła, że przekaże korektę do raportu rocznego za rok 2016 niezwłocznie, tj. po przekazaniu do właściwego Urzędu Skarbowego korekt rocznych deklaracji podatkowych.

Czytaj też: Vivid Games: 'Gravity Rider' zadebiutuje we wrześniu br.

Vivid Games odnotował 3 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2016 r. wobec 7,59 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym strata netto w 2016 r. wyniosła 5,57 mln zł wobec 47,5 mln zł zysku rok wcześniej.

Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit "Real Boxing". Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

media, telekomunikacja, technologie
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Xxx
2018-08-09 08:03
Dlaczego państwo od lat wyciska ostatni grosz z polskich firm a zagraniczne traktuje ulgowo?
HeBo
2018-08-09 07:36
A co z zagranicznymi firmami??
Jeeee
2018-08-09 06:41
Jak długo obce firmy nie będą płacić u nas jeszcze podatków?! Strefa przemysłowa-ekonomiczna 5lat i zmiana nazwy "logo" i od nowa jedziemy na tym wozeczku!!!!!! Co to ma być?!!!!
Pokaż wszystkie komentarze (16)