Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Skarbówka dobrała się do polskiej firmy produkującej gry. Zapłaci zaległy podatek

Firma przyznała rację skarbówce. Jak podała "przyjmuje wynik kontroli i dokona korekty".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vivid Games / materiały prasowe)

Producent gier musi zapłacić 642 739 zł zaległego podatku plus dodatkowo naliczone odsetki. To efekt kontroli celno-skarbowej w Vivid Games.

Firma przyznała rację skarbówce. Jak podała w komunikacie, "przyjmuje wynik kontroli i dokona korekty uprzednio złożonej deklaracji podatkowej w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych za rok 2016".

Jednocześnie spółka podała, że dokona również dodatkowej korekty deklaracji, niezależnej od ustaleń wyniku kontroli.

Zobacz też: "Ghost of Tsushima" - fragmenty gry E3 2018:

"Dodatkowa korekta będzie polegała na odliczeniu od podstawy opodatkowania kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność badawczo-rozwojową, o których mowa w art. 18d Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w kwocie 1 007 173,44 zł. Wskazane koszty wynikają z poniesionych wydatków związanych z prowadzoną działalnością badawczo-rozwojową" - informuje Vivid.

W związku z korektami, spółka dokona zapłaty należnego podatku dochodowego od osób prawnych za rok 2016 i biorąc pod uwagę okoliczności podstawa opodatkowania wynosiła będzie 3 382 838 zł, zaś kwota należnego podatku 642 739 zł. Kwota ta zostanie powiększona o należne odsetki, podano także.

Firma zastrzegła, że przekaże korektę do raportu rocznego za rok 2016 niezwłocznie, tj. po przekazaniu do właściwego Urzędu Skarbowego korekt rocznych deklaracji podatkowych.

Vivid Games odnotował 3 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2016 r. wobec 7,59 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym strata netto w 2016 r. wyniosła 5,57 mln zł wobec 47,5 mln zł zysku rok wcześniej.

Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit "Real Boxing". Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-08-2018

EjTeż musza się zrzucić na 500+:-D

07-08-2018

EnFirma przyzna racje skarbowce a jutro przeniesie sie za granice. Brawo Moraw iecki. Dobic polskich producentow

07-08-2018

MarconiI następna firma padnie ! Ale ich to wali ! Aby zostać przy władzy i żeby wszyscy się bali to jest ta dobra zmiana!

Rozwiń komentarze (16)