Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Wrocławskie autobusy Volvo pojadą do Szwecji. Zamówili 30 elektrycznych pojazdów

7
Podziel się:

Warszawa, 06.07.2018 (ISBnews) - Wrocławska fabryka Volvo dostarczy 30 w pełni elektrycznych autobusów miejskich do Göteborga w Szwecji. To największe jak dotąd zamówienie na tego typu pojazdy, podało elektrycznych autobusów miejskich do Göteborga. Zamawiającym jest GS Buss - spółka zależna Göteborgs Sparvägar i Urzędu Transportu Publicznego Västtrafik. Autobusy będą kursować na linii nr 60 w Göteborgu od jesieni przyszłego roku.

Wrocławskie autobusy Volvo pojadą do Szwecji. Zamówili 30 elektrycznych pojazdów
(AFP/EAST NEWS)

To największe, jak dotąd, zamówienie na autobusy elektryczne, jakie otrzymało Volvo. Miejskie ekologiczne autobusy wyprodukuje wrocławska fabryka.

Wielkie szwedzkie zakupy w Polsce. Jednorazowe zamówienie 30 elektrycznych autobusów miejskich przyszło ze strony firmy GS Buss, spółki zależnej Goeteborgs Sparvaegar i Urzędu Transportu Publicznego Vaesttrafik..

Wszystkie zamówione autobusy zostały zaprojektowane przez polskich inżynierów, pracujących we wrocławskiej fabryce Volvo. Pojazdy te mają pomóc zmniejszyć emisję CO2 o 80 proc. w Goeteborgu - informuje firma.

Już teraz po ulicach Goeteborga jeździ 60 hybrydowych autobusów Volvo. Po zakończeniu dostaw jesienią przyszłego roku będzie ich niemal 100.

"Zakup 30 w pełni elektrycznych autobusów Volvo przez GS Buss - jednego z operatorów transportu publicznego w Göteborgu to jak dotąd największe pojedyncze zamówienie, jakie firma Volvo otrzymała na ten model autobusu. Nowe autobusy będą kursować na linii 60 pomiędzy Redbergsplatsen i Masthugget, a także na liniach 59 i 62. Będą one wyposażone w akumulatory o pojemności 200 kWh, ładowane na końcowych przystankach linii oraz w zajezdni. Infrastrukturę do ładowania akumulatorów zapewni firma GS Buss. Autobusy zostaną dostarczone w III kwartale 2019 roku" - informuje firma.

Zobacz także: Samochód elektryczny droższy od spalinowego jeszcze przez 4 lata:

Volvo niedawno ogłosiło sprzedaż 23 elektrycznych autobusów do holenderskiego miasta Leiden i kolejnych 17 sztuk do Oslo. Do tej pory Volvo podpisało umowy na dostawę elektrycznych autobusów do Wielkiej Brytanii, Danii, Luksemburga, Holandii, Norwegii, Polski, Singapuru i Szwecji. Poza w pełni elektrycznym autobusem Volvo 7900 Electric oferta zelektryfikowanych autobusów firmy Volvo Buses obejmuje autobusy hybrydowe oraz elektryczne hybrydy (plug-in). Volvo sprzedało dotychczas ponad 4000 zelektryfikowanych autobusów na całym świecie.

Wrocławska fabryka jest największą fabryką autobusów Volvo w Europie. Powstają w niej kompletne autobusy miejskie, międzymiastowe i turystyczne, które dostarczane są do operatorów miejskiego transportu publicznego, przewoźników na trasach międzymiastowych i międzynarodowych oraz firm turystycznych na rynkach całej Europy.

Volvo Polska jest częścią Grupy Volvo. W Polsce Volvo obecne jest od lat 70-tych. Na początku lat 90-tych Volvo rozpoczęło we Wrocławiu działalność przemysłową. W 1996 roku otwarto fabrykę autobusów, a kolejne lata zaowocowały rozwojem firmy i rozszerzeniem zakresu jej działalności. Obecnie firma Volvo Polska obejmuje: fabrykę autobusów, a także organizacje sprzedaży autobusów, samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych oraz globalne centra dostarczające usługi biznesowe w takich sektorach, jak IT, finansowy i HR.

* * * Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl * * *

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
Michal Kupiec
6 lat temu
Polscy niewolnicy wyprodukują kilkanascie szwedzkich autobusow dla szwedow ktorzy w tym czasie beda sobie jezdzic autobusami gdzy polski niewolnik bedzie im robil autobusy hahaha
....
6 lat temu
niewolnicy cały kraj specjalną strefa niewolnictwa obciązonego opłatami akcyzami od tego vat dzieki wychudzony cwaniaczku
kochamchaosko...
6 lat temu
kocham to volkswageny polskie, volvo autobusy polskie ale obozy ha ha ha
tg
6 lat temu
Polska w UE to centrum taniej siły roboczej oraz centrum produkcyjne zachodnich i północnych przedsiębiorców. Nie ma się czym chwalić,że wrocławskie zakłady wyprodukują autobusy dla Szwecji, bo to nie są wrocławskie zakłady tylko szwedzkie!!!!!!!!!!!!!!!!!
Joshua
6 lat temu
Nigdzie nie wyjdą bo prawo anglosaskie jest korzystniejsze niż przepisy UE . Poza tym nikt nie wie jakie jeszcze przepisy wymyślą biurokraci z UE. Koncerny zagraniczne chcą wynegocjować korzystniejsze warunki inwestycyjne to dobry moment.