Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
volvo
05.07.2017 17:25

Pożegnanie ze spalinami. Volvo będzie produkować tylko auta elektryczne lub hybrydowe

Volvo staje się elektryczne - ogłosił w środę producent. Wszystkie samochody tej marki produkowane do 2019 r. będą miały silnik elektryczny. To oznacza koniec Volvo napędzanych wyłącznie silnikiem spalinowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REUTERS)

Volvo staje się elektryczne - ogłosił w środę producent. Wszystkie samochody tej marki produkowane od 2019 r. będą miały silnik elektryczny. To oznacza koniec Volvo napędzanych wyłącznie silnikiem spalinowym.

Producent stwierdził jednocześnie, że sto lat po wynalezieniu silnika spalinowego przechodzi do kolejnego rozdziału w historii motoryzacji.

- Ludzie coraz bardziej potrzebują elektrycznych samochodów, a my chcemy na te potrzeby odpowiadać - mówi Hakan Samuelsson, szef Volvo.

Elektryfikacja ma dotyczyć wszystkich modeli. W ofercie będą auta całkowicie elektryczne i hybrydowe. Między 2019 a 2021 r. producent chce wypuścić pięć modeli elektrycznych. Szczegóły jeszcze nie są publikowane.

- To ogłoszenie oznacza koniec Volvo napędzanego wyłącznie silnikiem spalinowym - komentuje Samuelsson. - Volvo do 2025 r. chce sprzedać milion aut wyposażonych w elektryczny silnik. Chcemy to zrobić i to zrobimy - dodał.

Inteligentne progi zwalniające. Zobacz, jak się dba o bezpieczeństwo

Tagi: volvo, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-07-2017

holandNa wypadek klesk żywiołowych i innych zdarzeń silniki spalinowe są naszym ratunkiem na przeżycie....jak na razie nie wymyslili innych silników...!!! … Czytaj całość

05-07-2017

PrawdomównyNo to będzie koniec VOLVO identycznie jak był koniec noki po przejściu na win 8

05-07-2017

RexiTo wszystko gierka elit swiatowych (illuminati). Samochody na prad. Daza do naszego zniewolenia nawet w tym aspekcie. Kto sie przebudzil to już wie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (144)