Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agata Kalińska
Agata Kalińska
|

Pożegnanie ze spalinami. Volvo będzie produkować tylko auta elektryczne lub hybrydowe

144
Podziel się:

Volvo staje się elektryczne - ogłosił w środę producent. Wszystkie samochody tej marki produkowane do 2019 r. będą miały silnik elektryczny. To oznacza koniec Volvo napędzanych wyłącznie silnikiem spalinowym.

Pożegnanie ze spalinami. Volvo będzie produkować tylko auta elektryczne lub hybrydowe
(REUTERS)
bEEzvYet

Volvo staje się elektryczne - ogłosił w środę producent. Wszystkie samochody tej marki produkowane od 2019 r. będą miały silnik elektryczny. To oznacza koniec Volvo napędzanych wyłącznie silnikiem spalinowym.

Producent stwierdził jednocześnie, że sto lat po wynalezieniu silnika spalinowego przechodzi do kolejnego rozdziału w historii motoryzacji.

- Ludzie coraz bardziej potrzebują elektrycznych samochodów, a my chcemy na te potrzeby odpowiadać - mówi Hakan Samuelsson, szef Volvo.

bEEzvYev

Elektryfikacja ma dotyczyć wszystkich modeli. W ofercie będą auta całkowicie elektryczne i hybrydowe. Między 2019 a 2021 r. producent chce wypuścić pięć modeli elektrycznych. Szczegóły jeszcze nie są publikowane.

- To ogłoszenie oznacza koniec Volvo napędzanego wyłącznie silnikiem spalinowym - komentuje Samuelsson. - Volvo do 2025 r. chce sprzedać milion aut wyposażonych w elektryczny silnik. Chcemy to zrobić i to zrobimy - dodał.

Zobacz także: Inteligentne progi zwalniające. Zobacz, jak się dba o bezpieczeństwo
bEEzvYeW
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(144)
Rozmus
4 lata temu
Dobre posunięcie na przyszłość. Takie i inne marki np. Mahle widza potencjał w elektromobilności. Ekologia wkracza do motoryzacji na dobre.
analityk
4 lata temu
To jest wyzwanie dla takiego małego kraju, czapki a głów. To się nazywa rozwój gospodarczy a nie gadanie pustych sloganów przez nasz Rząd. Szwedzi mają niepodległy kraj a my mamy Teoretyczny Kraj w którym rządzi niekompetencja. Przykładem jest kupowanie gazu z USA za 80 % drożej niż gaz z Rosji. Zatem skąd wziąć pieniądze na rozwój ?
Autmex
4 lata temu
W tytule koniec silników spalinowych, a w artykule, że będą pracować razem z elektrycznym w hybrydach. W obecnym czasie dziennikarze wykazują się skłonnością do szukania taniej sensacji i powodowania paniki zamiast do rzetelnego informowania czytelników! Brawo!!!
bEEzvYeX
eryyk
4 lata temu
Szkoda często zmieniam auta i zawsze kupuję Volvo ale do elektrycznego nikt mnie nie przekona... Nie ma to jak D5 T5 czy T6 może i trochę pali ale za to jak fajnie śmiga...
zosia
4 lata temu
no to koniec z volvo na prąd poruszają sie meleksy a takich nie kupujemy
...
Następna strona