Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W programie Mieszkanie dla młodych od wtorku spore zmiany. Wyższe dopłaty to nie wszystko

0
Podziel się:

Ułatwienia dla rodzin wielodzietnych oraz otwarcie się na rynek wtórny. We wtorek wejdą w życie zmiany w programie Mieszkanie dla młodych. To część zmian.

W programie Mieszkanie dla młodych od wtorku spore zmiany. Wyższe dopłaty to nie wszystko
(Fotolia)
bEDICzRx

Ułatwienia dla rodzin wielodzietnych oraz otwarcie się na rynek wtórny. We wtorek wejdą w życie zmiany w programie Mieszkanie dla młodych. Nowelizacja ustawy przewiduje, że wielkość dopłaty do kredytu mieszkaniowego będzie uzależniona od liczby dzieci w rodzinie.Przykładowo rodzina z trójką dzieci otrzyma 30 - procentową dopłatę.

Drugą zmianą jest możliwość kupna mieszkania w ramach programu na rynku wtórnym. Zdaniem analityka rynku nieruchomości Bartosza Turka brak dostępu do mieszkań używanych był fatalnym błędem. Ekspert zwraca uwagę, że w zdecydowanej większości polskich powiatów nie działają firmy deweloperskie. Dostęp do nowych mieszkań, które można by było zaliczyć do Mdm - u był więc niemożliwy.
Turek podkreśla, że jeszcze na etapie rządowych prac nad programem ograniczenie to było bardzo krytykowane przez obserwatorów rynku nieruchomości.

bEDICzRz

Specjaliści zwracają uwagę, że na rynek wtórny narzucono niskie limity cenowe, które wykluczają wiele mieszkań z programu. Jednak zdaniem Marcina Krasonia z firmy Home Broker, jest na to sposób. Można kupić mieszkanie, które nadaje się do remontu, dzięki czemu będzie ono tańsze, co z kolei sprawi, że zakwalifikuje się ono do programu. Warto też rozważyć kupno nieruchomości w nieco gorszej lokalizacji, przez co będzie ona tańsza.

Program Mieszkanie dla młodych ruszył na początku zeszłego roku. Osoby, które chcą z niego korzystać, nie mogą być właścicielami żadnego mieszkania lub domu. Mogą mieć też maksymalnie 35 lat.

bEDICzSa
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
KOMENTARZE
(0)