Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W tych firmach pracuje się jak w raju. Pracownicy na Wyspach rekomendują

0
Podziel się:

Internetowy serwis rekrutacyjny Glassdoor opublikował ranking firm, w których pracuje się najlepiej.

W tych firmach pracuje się jak w raju. Pracownicy na Wyspach rekomendują
(Bartosz Wawryszuk)

Internetowy serwis rekrutacyjny Glassdoor opublikował ranking firm, w których pracuje się najlepiej, jeśli chodzi o atmosferę i możliwość łączenia życia zawodowego z prywatnym.

Ranking, w którym znalazło się 20 firm i instytucji działających na Wyspach Brytyjskich, został sporządzony na podstawie opinii pracujących w nich osób, wyrażonych za pośrednictwem internetowego serwisu Glassdoor. Minimalna liczba opinii pozwalająca na uwzględnienie danego pracodawcy w zestawieniu wynosiła 20.

Pierwsze miejsce na liście zajęła firma Euromonitor International, zajmująca się badaniami rynkowymi i gromadzeniem danych. W recenzjach jej pracownicy podkreślali przede wszystkim spokój panujący w miejscu pracy, a także fakt, że Euromonitor praktycznie nie zleca nadgodzin pracownikom. "Praca ściśle w godzinach 9.30 - 17.30 należy w Londynie do rzadkości" - brzmiała jedna z opinii.

Na drugim miejscu uplasował się Bank Anglii, którego pracownicy cenią sobie bogaty pakiet korzyści, przewidujący 35 dni płatnego urlopu dla osób zatrudnionych na pełny etat, a także niski poziom stresu w miejscu pracy.

Trzecia lokata należy do technologicznego przedsiębiorstwa Mediamath z siedzibą główną w Nowym Jorku, przez pracowników londyńskiego oddziału opisywanego jako firma, która dba o swój personel, m.in. poprzez szeroki wachlarz świadczeń dodatkowych obejmujący darmowe posiłki i firmowe wyjścia na drinka. Nie bez znaczenia dla oceniających były też elastyczne godziny pracy.

Pierwszą dziesiątkę zestawienia zamyka rodzinna firma Pentland, właściciel popularnych sportowych marek Speedo i Kickers. Zatrudnione w niej osoby mają m.in. do dyspozycji basen i siłownię w miejscu pracy, a także restaurację serwującą ponoć wyjątkowo smaczne posiłki.

Zobacz także: Zobacz również: * *Statistica: Polak pracuje w ciągu roku niemal tyle samo, co odpoczywa
Czytaj więcej w Money.pl
Wielką Brytanię zalewają imigranci. Rekord Premier David Cameron już kilka razy obiecywał, że zredukuje tę liczbę do niespełna 100 tysięcy rocznie.
Brytyjczycy wolą zatrudniać... imigrantów _ Taka polityka ma wiele zalet z punktu widzenia przedsiębiorstw i konkurencyjności brytyjskiej gospodarki. _
Z Polski emigrują już nie tylko spawacze i malarze. Alarmujące dane Do pracy za granicą wyjeżdżają nie tylko osoby o niskich kwalifikacjach. Co trzecia z nich jest po studiach.
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)