Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ważne zmiany na autostradach. Szlabany w górę

0
Podziel się:

Za miesiąc w każdym punkcie poboru opłat na państwowych autostradach wyznaczone zostaną maksymalnie trzy pasy szybkiej jazdy. Zobacz, jakie warunki trzeba spełnić.

Ważne zmiany na autostradach. Szlabany w górę
(Lech Gawuc/Reporter)
bEUtYhaZ

Znikną korki przed bramkami na autostradach. Jeśli kierowca będzie dysponował urządzeniem pokładowym viaAUTO, po 15 lipca wystarczy, że zwolni do 50 kilometrów na godzinę.

O sprawie pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.Gazeta wyjaśnia, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydziela części jezdni do elektronicznego systemu poboru opłat od aut osobowych na 268 kilometrów państwowych autostrad.

Dzięki temu na A2 z Konina do Strykowa i A4 z Katowic do Wrocławia posiadacze viaAUTO będą znacznie szybciej przejeżdżać przez bramki.

bEUtYhbb

Dziennik pisze, że dzisiaj nawet jeśli ktoś posiada viaAUTO i nie musi płacić za przejazd w kasie bramki, to i tak stoi w kolejce razem z innymi kierowcami.

Za niespełna miesiąc w każdym punkcie poboru opłat na państwowych autostradach wyznaczone zostaną maksymalnie trzy pasy szybkiej jazdy. Kierować do nich będą specjalnie wymalowane linie.

Na razie ułatwienie nie obejmie autostrad koncesyjnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Kamery zamiast winiet? To tańsze rozwiązanie W Czechach pracuje się nad nowym pomysłem ściągania opłat z jazdę po autostradach i drogach szybkiego ruchu. Popularne winiety mogłyby być zastąpione przez... kamery.
Budowlańcy dostaną wypłaty za drogi Podwykonawcy, którzy nie dostali zapłaty za pracę, będą mogli zwrócić się o wypłatę pieniędzy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
bEUtYhbC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)