Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Według danych Eurostatu bezrobocie w Polsce jest niższe niż 10 proc.

0
Podziel się:

W porównaniu z poprzednim miesiącem, w lipcu więcej Polaków miało zatrudnienie. Za to w strefie euro liczba osób bez pracy wzrosła.

Według danych Eurostatu bezrobocie w Polsce jest niższe niż 10 proc.
(Joyfull/Dreamstime)

Bezrobocie w Polsce w lipcu nieznacznie spadło w porównaniu z czerwcem, natomiast w całej Unii Europejskiej i strefie euro utrzymało się na niezmienionym poziomie - tak wynika z danych, które opublikował unijny urząd statystyczny.

Według Eurostatu, w Polsce bezrobocie wyniosło 9,4 procent, czyli spadło o jedną dziesiątą punktu procentowego, w Unii było na poziomie 9,5 procent, w strefie euro - 10 procent.

Od kilku miesięcy nie zmienia się układ tabeli jeśli chodzi o dane dotyczące bezrobocia. Najwyższe nadal jest w Hiszpanii, gdzie bez pracy w lipcu było ponad 21 procent obywateli. Najlepiej natomiast pod tym względem wygląda sytuacja Austrii, gdzie bezrobocie jest najniższe i wyniosło w lipcu 3,7 procent, w Holandii i Luksemburgu pracy nie miało ponad 4 procent obywateli.

Zobacz dane GUS o bezrobociu z ostatnich dwóch lat

Eurostat porównał też obecne dane z ubiegłorocznymi i wynika z nich, że bezrobocie spadło w 16 krajach, a wzrosło w 11. Największe spadki odnotowano w państwach bałtyckich - w Estonii, na Litwie i Łotwie, choć wciąż bezrobocie jest dwucyfrowe.
Natomiast największe wzrosty były w Grecji, Bułgarii i Słowenii. W Polsce bezrobocie nieznacznie spadło o jedną dziesiątą punktu procentowego. Dane dotyczące Polski różnią się od tych prezentowanych przez Główny Urząd Statystyczny, bo inna jest metodologia liczenia. Według Eurostatu, bezrobocie w lipcu wyniosło 9,4, według GUS-u - 11,7 procent.

Z opublikowanych przed tygodniem informacji Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w lipcu zmniejszyło się do 11,7 procent. Mimo to jest nieco wyższe niż w ubiegłym roku o tej samej porze - wtedy wyniosło 11,4 procent.

Bezrobocie w Unii Europejskiej. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t110141.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/nieco;lepiej;z;praca;w;eurolandzie,203,0,804555.html) Nieco lepiej z pracą w Eurolandzie Stopa bezrobocia w strefie euro w lutym 2011 po uwzględnieniu czynników sezonowych wyniosła 9,9 proc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t115983.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/20;proc;bezrobocia;najgorzej;w;ue,142,0,786318.html) 20 proc. bezrobocia. Najgorzej w UE Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że co piąty Hiszpan wciąż nie ma pracy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t111361.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/katastrofa;na;rynku;pracy;w;eurolandzie,20,0,725524.html) Katastrofa na rynku pracy w eurolandzie Stopa bezrobocia w strefie euro w październiku była najwyższa od 1998 roku.
praca
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)