Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielka Brytania może opuścić Unię Europejską. Brexit coraz bardziej prawdopodobny

0
Podziel się:

Brytyjska gazeta publikuje wyniki najnowszego sondażu wśród Brytyjczyków.

Wielka Brytania może opuścić Unię Europejską. Brexit coraz bardziej prawdopodobny
(EPA/OLIVIER HOSLET)
bEJIRcSZ

Więcej Brytyjczyków chce, aby ich kraj opuścił Unię Europejską, niż opowiada się za pozostaniem w UE - wynika z sondażu ICM dla niedzielnej gazety "The Sun".

Sondaż przeprowadzono po wypowiedzi amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy w sprawie ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii, która nie spodobała się ponad połowie Brytyjczyków.

Obama oświadczył 22 kwietnia w Londynie, że w przypadku wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oddzielne porozumienie bilateralne pomiędzy obydwoma krajami "nie wydarzy się w najbliższej przyszłości". - Priorytetem będą dla nas w dalszym ciągu negocjacje z całym blokiem [Unii Europejskiej] - podkreślił.

bEJIRcTb

46 procent ankietowanych Brytyjczyków wyraziła opinię, że Wielka Brytania powinna wyjść z UE, a 43 procent jest temu przeciwne. Spora część Brytyjczyków, bo aż 11 procent jeszcze nie wie, za jaką opcją będzie głosować w referendum 23 czerwca.

Z kolei z ostatniego sondażu dla gazety "Observer" wynika, że zwolennicy UE mają jeden punkt procentowy przewagi nad przeciwnikami dalszego członkostwa kraju w tej organizacji.

Premier David Cameron, który wynegocjował z przywódcami pozostałych państw UE porozumienie w sprawie nowych relacji Wielkiej Brytanii ze Wspólnotą, prowadzi kampanię przeciwko Brexitowi.

bEJIRcTC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)