Notowania

Wizy przeszkadzają USA. Amerykanie w końcu to zrozumieli

Perspektywa podróżowania bez przeszkód za ocean nie była nigdy ta realna. Może to się stać już za niespełna rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krypto/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
Polska stała się dla USA partnerem gospodarczym. Szybko rośnie dwustronny handel między USA a Polską

Perspektywa podróżowania bez przeszkód za ocean nie była nigdy tak realna. Może to się stać już za niespełna rok. Amerykanie zrozumieli, że wizy nie leżą w interesie USA.

Jak wskazuje czwartkowa "Rzeczpospolita", wizy dla Polaków do USA mogą zostać zniesione za mniej niż rok, jeśli odmowy spadną poniżej poziomu 3 proc. do 30 września. Teraz jest ich zaledwie nieco więcej w związku z szybkim wzrostem liczby turystów.

Jak wskazuje Patrick T. McNeil, zastępca konsula generalnego USA w Warszawie, wskaźnik odmów za 2017 r. wynosi 5,92 proc. Spodziewa się jednak niższego poziomu odmów, m.in. z powodu zainteresowania wizami przez bardzo wykwalifikowane osoby.

Jeśli wskaźnik odmów będzie poniżej 3 proc. do 30 września, wówczas do Polski zostanie wysłana grupa ekspertów, która zbada np., jak skuteczność zabezpieczeń przy wydawaniu paszportów oraz jak kontrolowany jest ruch na lotniskach międzynarodowych. Ich decyzja jest kluczowa. Dzięki pozytywnej opinii, Waszyngton poda datę zniesienia obowiązku wizowego. Jak podaje "Rzeczpospolita", mogłoby to nastąpić już na początku roku.

Drastyczne podatki w Polsce. Kaźmierczak: "nawet mafia brała mniej". Zobacz wideo:

Kolejnym warunkiem jest umowa z USA o wymianie informacji ws. zagrożenia terrorystycznego, działalności gangów przestępczych, skradzionych dokumentów podróżnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Tagi: wizy, usa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-04-2018

POLAKTAK ZNOSZĄ WIZY DLA POLAKÓW OD KILKUDZIESIĘCIU LAT.. I ZNIEŚĆ NIE MOGĄ. POLSKA POWINNA WPROWADZIĆ WIZY DLA "KAŁBOJÓW" !

19-04-2018

Pawel001Skandalem nie są wizy dla Polaków ale brak analogicznych wiz dla Amerykanów proporcjonalnie do ich zarobków (ok 800 USD za wizę)....

19-04-2018

TrA po co tam jechać do tego dziadostwa

Rozwiń komentarze (81)