Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wizy przeszkadzają USA. Amerykanie w końcu to zrozumieli

81
Podziel się

Perspektywa podróżowania bez przeszkód za ocean nie była nigdy ta realna. Może to się stać już za niespełna rok.

Polska stała się dla USA partnerem gospodarczym. Szybko rośnie dwustronny handel między USA a Polską
Polska stała się dla USA partnerem gospodarczym. Szybko rośnie dwustronny handel między USA a Polską (Krypto/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bDIVzqzp

Perspektywa podróżowania bez przeszkód za ocean nie była nigdy tak realna. Może to się stać już za niespełna rok. Amerykanie zrozumieli, że wizy nie leżą w interesie USA.

Jak wskazuje czwartkowa "Rzeczpospolita", wizy dla Polaków do USA mogą zostać zniesione za mniej niż rok, jeśli odmowy spadną poniżej poziomu 3 proc. do 30 września. Teraz jest ich zaledwie nieco więcej w związku z szybkim wzrostem liczby turystów.

Jak wskazuje Patrick T. McNeil, zastępca konsula generalnego USA w Warszawie, wskaźnik odmów za 2017 r. wynosi 5,92 proc. Spodziewa się jednak niższego poziomu odmów, m.in. z powodu zainteresowania wizami przez bardzo wykwalifikowane osoby.

bDIVzqzr

Jeśli wskaźnik odmów będzie poniżej 3 proc. do 30 września, wówczas do Polski zostanie wysłana grupa ekspertów, która zbada np., jak skuteczność zabezpieczeń przy wydawaniu paszportów oraz jak kontrolowany jest ruch na lotniskach międzynarodowych. Ich decyzja jest kluczowa. Dzięki pozytywnej opinii, Waszyngton poda datę zniesienia obowiązku wizowego. Jak podaje "Rzeczpospolita", mogłoby to nastąpić już na początku roku.

Zobacz także: Drastyczne podatki w Polsce. Kaźmierczak: "nawet mafia brała mniej". Zobacz wideo:

Kolejnym warunkiem jest umowa z USA o wymianie informacji ws. zagrożenia terrorystycznego, działalności gangów przestępczych, skradzionych dokumentów podróżnych.

bDIVzqzx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDIVzqzS
wiadomości
KOMENTARZE
(81)
zcx
3 lata temu
Przestańcie ludzi wprowadzać w błąd i robić zamęt. Żadne wizy nie zostaną zniesione a co najwyżej promesa wizowa a to całkowicie co innego.
POLAK
3 lata temu
TAK ZNOSZĄ WIZY DLA POLAKÓW OD KILKUDZIESIĘCIU LAT.. I ZNIEŚĆ NIE MOGĄ. POLSKA POWINNA WPROWADZIĆ WIZY DLA "KAŁBOJÓW" !
Pawel001
3 lata temu
Skandalem nie są wizy dla Polaków ale brak analogicznych wiz dla Amerykanów proporcjonalnie do ich zarobków (ok 800 USD za wizę)....
bDIVzqzT
wert
3 lata temu
W 90 latach ,to byłoby coś teraz niech się bujają ,a jeszcze dodam ,że Litwa ,Łotwa ,Czechy latają od 2008 do Usa bez wiz
Olo
3 lata temu
Mam to daleko w 4 literkach. Na świecie jest tyle pięknych miejsc do zwiedzania...
...
Następna strona