Notowania

LOT walczy o zniesienie wiz do USA dla Polaków. Zyskał dużego partnera

LOT startuje z akcją, która może umożliwić Polakom ruch bezwizowy do Stanów. Do inicjatywy państwowego przewoźnika dołączyło właśnie pół tysiąca firm z branży turystycznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Iwanczuk/Reporter)
LOT walczy o bezwizowy ruch do Stanów.

O sprawie pisze portal gazeta.pl. Żeby móc jeździć do USA bez wizy, musimy najpierw spełnić pewien warunek - amerykańskie służby muszą odrzucać mniej niż 3 procent polskich wniosków wizowych. Tymczasem w tej chwili jest to 5,9 proc.

Dlatego LOT ruszył z kampanią informacyjną, która ma pomóc Polakom poprawnie wypełniać wnioski wizowe. Dzięki temu zaś możemy zejść poniżej magicznej granicy 3 procent. Do akcji włączyła się właśnie Polski Izba Turystyki, która zrzesza prawie 500 podmiotów z branży, m.in. największych biur podróży, agencji turystycznych, właścicieli obiektów noclegowych.

Zobacz też: Politycy PiS o wizach do USA dla Polaków

- Wspólnie z LOT-em przygotowujemy specjalną broszurę informacyjną. Będzie ona dostępna w całej naszej sieci sprzedaży, na którą składa się 150 biur własnych i tysiąc punktów agencyjnych w całej Polsce. Mamy nadzieję, że będzie ona realną pomocą dla naszych klientów i przyczyni się do zmniejszenia liczby odrzucanych wniosków - powiedział "Gazecie" Grzegorz Baszczyński, prezes biura podróży Rainbow.

Służby konsularne odmawiają udzielenia wizy, jeśli podczas rozmowy pojawi się wątpliwość, że aplikujący zamierza wykorzystać wizy w innym celu niż deklarowany. Szans na wjazd nie mają też osoby z przeszłością kryminalną albo zarejestrowane wcześniej z powodu naruszenia przepisów wizowych - czytamy w portalu.

Tagi: lot, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2018

F1Dla mnie mogą nawet wprowadzić całkowity zakaz wjazdu do US-RAELA - miałem 10 letnią wizę wielokrotnego wjazdu - poleciałem raz - miałem być miesiąc , … Czytaj całość

12-03-2018

Skończcie z tym...Przestańcie żebrać o te wizy ! Wstyd ! Nie chce Jankes nas u siebie? To nie ! Walić Jankesów ! Świat jest wielki ! USA to nie pępek świata !!

12-03-2018

dffntynnnikt się nie pcha do USA jak 20 lat temu ! koszta przelotu a pieniądze te same można zarobić w UE .

Rozwiń komentarze (183)