Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

LOT walczy o zniesienie wiz do USA dla Polaków. Zyskał dużego partnera

183
Podziel się

LOT startuje z akcją, która może umożliwić Polakom ruch bezwizowy do Stanów. Do inicjatywy państwowego przewoźnika dołączyło właśnie pół tysiąca firm z branży turystycznej.

LOT walczy o bezwizowy ruch do Stanów.
LOT walczy o bezwizowy ruch do Stanów. (Iwanczuk/Reporter)
bDAPvlpN

O sprawie pisze portal gazeta.pl. Żeby móc jeździć do USA bez wizy, musimy najpierw spełnić pewien warunek - amerykańskie służby muszą odrzucać mniej niż 3 procent polskich wniosków wizowych. Tymczasem w tej chwili jest to 5,9 proc.

Dlatego LOT ruszył z kampanią informacyjną, która ma pomóc Polakom poprawnie wypełniać wnioski wizowe. Dzięki temu zaś możemy zejść poniżej magicznej granicy 3 procent. Do akcji włączyła się właśnie Polski Izba Turystyki, która zrzesza prawie 500 podmiotów z branży, m.in. największych biur podróży, agencji turystycznych, właścicieli obiektów noclegowych.

Zobacz także: Zobacz też: Politycy PiS o wizach do USA dla Polaków
bDAPvlpP

- Wspólnie z LOT-em przygotowujemy specjalną broszurę informacyjną. Będzie ona dostępna w całej naszej sieci sprzedaży, na którą składa się 150 biur własnych i tysiąc punktów agencyjnych w całej Polsce. Mamy nadzieję, że będzie ona realną pomocą dla naszych klientów i przyczyni się do zmniejszenia liczby odrzucanych wniosków - powiedział "Gazecie" Grzegorz Baszczyński, prezes biura podróży Rainbow.

Służby konsularne odmawiają udzielenia wizy, jeśli podczas rozmowy pojawi się wątpliwość, że aplikujący zamierza wykorzystać wizy w innym celu niż deklarowany. Szans na wjazd nie mają też osoby z przeszłością kryminalną albo zarejestrowane wcześniej z powodu naruszenia przepisów wizowych - czytamy w portalu.

bDAPvlqq
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(183)
F1
3 lata temu
Dla mnie mogą nawet wprowadzić całkowity zakaz wjazdu do US-RAELA - miałem 10 letnią wizę wielokrotnego wjazdu - poleciałem raz - miałem być miesiąc , a wróciłem po 2 tygodniach ( malkontentom dodam , że nie musiałem tam pracować ) i więcej nie mam zamiaru - znacznie bliżej jest wiele miejsc i krajów , które są ciekawsze !!!!!!!!!
zcx
3 lata temu
Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Żadnych wiz nikt nie zniesie. Jedyne co może być zniesione to "Promesa wizowa"
dffntynn
3 lata temu
nikt się nie pcha do USA jak 20 lat temu ! koszta przelotu a pieniądze te same można zarobić w UE .
bDAPvlqr
321start.
3 lata temu
Prędzej Putin przegra wybory jak nam zniosą wizy do USA !
Polak
3 lata temu
Wprowadzić wizy dla Amerykanów natychmiast! A później nie wpuszczać co 20-tego. Na zasadzie wzajemności po prostu.
...
Następna strona