Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Obywatele nie chcą do Rosji

1
Podziel się:

Jedynie 3 proc. Ukraińców chciałoby połączenia kraju z Moskwą.

Mikołaj-ochotnik odwiedził ukraińskich żołnierzy
Mikołaj-ochotnik odwiedził ukraińskich żołnierzy (PAP/EPA)

Zdecydowana większość - ponad 88 proc. - jest przeciwna przyłączeniu do Federacji Rosyjskiej któregokolwiek z obwodów Ukrainy. Sondaż przeprowadził w grudniu Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii.

W takich miastach, jak Odessa, czy Chersoń procent obywateli opowiadających się za połączeniem z Rosją wyniósł zero. Podobnie wypowiedzieli się mieszkańcy Haliczyny, czyli zachodnich obwodów Ukrainy.

Najwyższy wskaźnik opowiadających się za jednością i niezależnością Ukrainy od Rosji odnotowano w centrum kraju. Wyniósł on ponad 98 proc. Na wschodzie kraju ludzie opowiadający się za jednością Ukrainy stanowili nieco ponad 80 proc.

Wyniki sondażu wskazują , iż większość obywateli Ukrainy - zarówno na wschodzie, jak i zachodzie kraju - nie chce włączenia do Rosji, a różnice między wschodem i zachodem Ukrainy w postrzeganiu ukraińskiej państwowości stają się mniejsze.

Lwowski publicysta i bloger _ Ukraińskiej Prawdy _ Taras Woźniak oceniając zachodzące na Ukrainie procesy mówił Polskiemu Radiu, iż obecnie formuje się ukraiński naród polityczny i obywatelski.

W ostatnim roku o ponad 20 proc. wzrosła liczba mieszkańców identyfikujących się jednoznacznie, jako obywatele Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina: Przybyło 300 rosyjskich żołnierzy Według ukraińskiego centrum prasowego operacji antyterrorystycznej, liczba incydentów w ciągu ostatniej doby wzrosła.
Ważna decyzja Ukrainy ws. bezpieczeństwa W przyjętym przez parlament ukraiński budżecie przewidziany jest wzrost wydatków na utrzymanie, rozwój i modernizację wojska.
Ukraina: Separatyści ostrzelali... separatystów W wymianie ognia między rywalizującymi ze sobą ugrupowaniami bojowników zginął lider jednej z grup.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
logik
miesiąc temu
Jeśli Ukraińcy sami będą mieli potrzebę bycia samodzielnymi, bez zależności od Rosji, to wygrają każdą wojnę.