Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Separatyści jedenaście razy ostrzeliwali Ukraińców

0
Podziel się:

Używali broni strzeleckiej oraz moździerzy. Poinformował o tym na briefingu w Kijowie kapitan Leonid Matjuchin ze sztabu operacji antyterrorystycznej.

Wojna na Ukrainie. Separatyści jedenaście razy ostrzeliwali Ukraińców
(PAP/EPA)

Z przedstawionych przez niego informacji wynika, że w Donbasie w dalszym ciagu nie ustają prowokowane przez separatystów incydenty zbrojne. Siły ukraińskie nie wchodzą jednak w bezpośredni kontakt ogniowy z przeciwnikiem.

Według informacji z Donbasu, wielu lokalnych komendantów, kierujących grupami prorosyjskich separatystów, nie chce zawieszenia broni.

Jeden z nich, Paweł Dremow, wśród rosyjskich kozaków znany pod pseudonimem _ Batia _, skierował pod adresem władz samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej takie słowa: _ Pojechaliście do Mińska, podpisaliście to paskudne porozumienie pokojowe. Pytam, dla kogo było ono pokojowe? Przyjedźcie do nas, to zobaczycie, jak cieszyliśmy się z tego waszego pokoju _.

Komentatorzy coraz częściej zauważają, że w szeregach separatystycznych bojowników szerzy się samowola i stają się oni lokalnymi watażkami, terroryzującymi ludność cywilną

Czytaj więcej w Money.pl
Eksperci krytycznie o sankcjach dla Rosji _ Putin i jego otoczenie nie mają problemu z dostępem do francuskiego foie gras, włoskiego wina czy aut Maserati, a społeczeństwo rosyjskie może sporo wytrzymać _.
Zatrzymania podczas demostracji w Moskwie Zatrzymania podczas wiecu poparcia dla Aleksandra Nawalnego w Moskwie.
Moskwa unika światowych przywódców? _ - Władimir Putin otrzymał zaproszenie na forum, jednak nie planuje udziału w tej konferencji _- poinformował rzecznik Kremla.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)