Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Szef MSW Ukrainy: 7 tys. rosyjskich żołnierzy na wschodzie kraju

0
Podziel się:

- Na terytoriach obwodu donieckiego i ługańskiego w ostatnich tygodniach skoncentrowały się grupy rosyjskich wojsk. Nasi dyplomaci mówią o tym publicznie - oświadczył Awakow w rozmowie z portalem Insider.

Wojna na Ukrainie. Szef MSW Ukrainy: 7 tys. rosyjskich żołnierzy na wschodzie kraju
(AP/FOTOLINK/East News)

Na siedem tysięcy żołnierzy szacuje szef MSW Ukrainy Arsen Awakow rosyjską obecność wojskową na wschodnich terytoriach opanowanych przez separatystów. Ukraina stoi na krawędzi otwartej inwazji - powiedział w opublikowanym dziś wywiadzie.

_ Jesteśmy na progu kolejnego etapu ataku na dużą skalę. Na terytoriach obwodu donieckiego i ługańskiego w ostatnich tygodniach skoncentrowały się grupy rosyjskich wojsk. Około siedmiu tysięcy. Nasi dyplomaci mówią o tym publicznie _ - oświadczył Awakow w rozmowie z portalem _ Insider _.

_ Czy dojdzie do inwazji? Jest to pytanie z serii, czy psychicznie chory dostanie kolejnego ataku. Może tak, a może nie. To wszystko zależy od naszej gotowości i konsolidacji _ - podkreślił.

Minister przyznał, że Ukraina nie jest gotowa do wojny z Rosją, jednak nie odda swego terytorium bez walki. _ I sądzę, że społeczeństwo rosyjskie nie wytrzyma szoku, związanego z ofiarami (tej walki). Właśnie dlatego nasze siły zbrojne znajdują się dziś w strefie obronnej _ - powiedział Awakow.

Według Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w ciągu ostatniej doby na terenach objętych operacją antyterrorystyczną zginęło sześciu ukraińskich wojskowych, a dziewięciu zostało rannych.

Najbardziej aktywne działania przeciwko wojskom rządowym prowadzone są w Doniecku oraz w okolicach Ługańska i miasta Debalcewe - poinformował w poniedziałek rzecznik RBNiO Andrij Łysenko.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)