Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wolne 12 listopada. W bitwie o wolny poniedziałek potrzebne będzie dodatkowe posiedzenie

Poważnie rozważana jest opcja dodatkowego posiedzenia Sejmu, by nie stawiać prezydenta pod ścianą - informuje "Rzeczpospolita". Choć Andrzej Duda już zapowiedział, że ustawę podpisze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
12 listopada Polacy będą mieli dzień wolny - tak zdecydowali posłowie. Ustawa czeka na kolejne głosowanie i podpis prezydenta

Ustawa, która miała nam dać dodatkowy dzień wolny, w poniedziałek po 100. rocznicy odzyskania niepodległości, wróciła z poprawkami senatorów do Sejmu. Teraz posłowie 7 listopada mają ocenić propozycje Senatu, a potem ustawa zostanie przedłożona prezydentowi Dudzie do podpisu.

Kłopot w tym, że w takim trybieprezydentowi zostawia się zaledwie kilka dni na rozpatrzenie ustawy, a nie przewidziane w Konstytucji 21 dni.

Co prawda,jak zapowiedział rzecznik Błażej Spychalski, prezydent podpisze ustawę, ale by nie stawiać głowę państwa w trudnej sytuacji, rozważa się zwołanie dodatkowego posiedzenia Sejmu – informuje "Rzeczpospolita”, powołując się na swoje źródła w obozie władzy.

Ustawa o święcie 12 listopada przez Sejm przeleciała błyskawicznie. Projekt po raz pierwszy pojawił się 22 października, a już 23 października posłowie nad nim debatowali. O 22:26 zagłosowali po raz pierwszy. Trzy minuty po północy projekt był już po trzech czytaniach i ostatnim głosowaniu. 24 października było jasne - pomysł ze świętem jest brany na poważnie, wędruje teraz do Senatu. Senatorowie zajęli się nim już dwa dani później.

Wprowadzany na ostatnią chwilę dodatkowy dzień wolny to poważny problem dla licznych przedsiębiorców i firm. Aż połowa pytanych w sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej" negatywnie ocenia dodatkowy dzień rocznicy odzyskania niepodległości.

Jak Polacy planują wolny dzień?

Pozytywnie o pomyśle posłów PiS wypowiada się nieco ponad 40 proc. respondentów, a co 10 nie ma sprecyzowanej opinii – czytamy w dzienniku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: dni wolne od pracy, wolne 12 listopada, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-10-2018

generalmierny ten nasz prezydent najgorszy jaki miala polska

30-10-2018

sklaveTrzy święta dzień po dniu? 10 listopada zlot nazistów z Europy w Warszawie. 11 listopada Marsz Niepodległości w asyście ONRu. 12 listopada … Czytaj całość

30-10-2018

mireklJeszcze trochę i okaże się że większość Polaków jest za wydłużeniem wieku emerytalnego i wycofanie 500+ dla dobra Skarbu Państwa???!!!

Rozwiń komentarze (36)