Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

WSiP przejmuje szkoły językowe Empik School

2
Podziel się:

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) kupiły jedną z największych i najdłużej działających na polskim rynku szkołę nauczania języków obcych - Empik School. Wydawnictwo ma już oferującą kursy językowe sieć Profi-Lingua.

WSiP przejmuje szkoły językowe Empik School
(ADAM TUCHLINSKI/REPORTER)

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne istnieją od 1945 r. Pierwszą książką, jaką wydały był "Elementarz dla szkół wiejskich" Mariana Falskiego. Do drugiej połowy lat 90. działały jako przedsiębiorstwo państwowe, później zostały przekształcone w spółkę, zadebiutowały na giełdzie, z której po kilku latach zostały wycofane. W 2014 r. właścicielem WSiP-u został fundusz inwestycyjny Advent International.

Teraz WSiP nie jest już tylko wydawnictwem. Jest właścicielem sieci Profi-Lingua i właśnie kupił także Empik School. Jak informuje spółka, szkoły nie będą łączone.

- Empik School i Profi-Lingua od dawna skutecznie funkcjonują na rynku wypracowując swoje własne metody nauczania, kierując ofertę do różnych grup klientów, wprowadzając różnorodne formy prowadzenia zajęć. Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że na polskim rynku kursów językowych, który wciąż jest bardzo rozdrobniony, jest miejsce na obie sieci. Planujemy je dalej rozwijać, równocześnie zachowując odrębność każdej z nich - mówi prezes WSiP-u Jerzy Garlicki.

Empik School to sieć 29 szkół stacjonarnych, w których uczy się rocznie prawie 20 tysięcy osób. Dotychczasowy właściciel Empik School, czyli firma Learning Systems Poland ma się koncentrować na działalności sieci szkół języka angielskiego Speak Up i na szkoleniach językowych dla biznesu.

Wartość rynku kursów językowych w Polsce jest szacowana na około 2 miliardy złotych.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
dubienko
7 lat temu
A co ze szkołami nauczające zawodu, kiedyś WSiP był wiodący, uczył nie tylko zawodu ale naszej historii i Polskiego. Teraz tych przedmiotów będzie uczył Ukrainiec bo nasi będą uczyć angielskiego - wstyd !!!!!
PawełŚ
7 lat temu
Fajnie jak polska firma przejmuje polską firmę. Miło się to czyta. :)