Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyprawka szkolna sporo kosztuje. Prawie co piąty rodzic wydaje ponad tysiąc złotych

35
Podziel się

18 proc. rodziców wydaje na przygotowanie dziecka do nowego roku szkolnego ponad tysiąc złotych. Największa grupa rodziców deklaruje zaś, że na wyprawkę wydaje od 301 do 500 zł. Jest ich w naszym kraju 27 proc.

Przygotowanie dziecka do szkoły to spory wydatek
Przygotowanie dziecka do szkoły to spory wydatek (STANISLAW KOWALCZUK)
bEhDyuXV

Takie są wyniki sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej", którymi gazeta pochwaliła się w poniedziałek. Jak czytamy, 23 proc. Polaków wydaje na wyprawkę od 501 do 700 zł. To drugi najpopularniejszy przedział kosztowy, który padał w sondażu. Od 701 do 100 zł wydaje z kolei 13 proc. polskich rodzin.

Taki sam odsetek przeznacza na przygotowanie dzieci do szkoły od 201 do 300 zł. Mniej niż 100 złotych wydaje zaś jeden procent ankietowanych.

Zobacz także: Zobacz też: Wiceminister: pod koniec roku kolejne uszczelnienie programu 500+
bEhDyuXX

Jak podaje gazeta, wśród nich nie ma ani jednego beneficjenta 500+. Przy tak niewielkiej kwocie przeznaczanej na wyprawkę można wnioskować, że to rodziny lub samotni rodzice z jednym dzieckiem, którzy według systemu są zbyt zamożni, by dostawać 500+.

W tym roku wystartował program Dobry start, w ramach którego rząd wypłaca na wyprawkę 300 zł na każde dziecko. Jak widać z przeprowadzonego przez "Rz" badania, taka kwota pokryje w całości wydatki na wyprawkę tylko w niewielkiej części domów.

bEhDyuYd

- Największym dowodem na to, jak ta wyprawka była potrzebna, jest to, ile osób już zgłosiło się po to świadczenie - chwalił się w czwartek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Z uprawnionych 3,4 mln rodzin już 2,5 mln złożyło wnioski.

Jak dodała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, 40 proc. z tych rodzin, które złożyły wnioski, dostało już przelewy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEhDyuYy
KOMENTARZE
(35)
Agza
3 lata temu
Teraz prawie wszystkie podręczniki są darmowe, moi rodzice musieli jeszcze kupić wszystkie książki i jakoś nie było problemu. Teraz jeszcze 300+ a ludzie nadal narzekają. Jak kogoś nie stać to nie kupuje proste, wystarczy parę zeszytów i piórnik
Mic
3 lata temu
Mi wyszło 4800 na czwórkę, na szczęście nie zarabiam w Polsce....
Dancer
3 lata temu
A dlaczego nie buntowaliście ludzi , że nic nie dostają w czasach PO-PSL-u? Gdzie byliście wtedy? 300 zł + (w większości) 500+ to daje 800 zł co w mojej rodzinie jest wystarczająco.
bEhDyuYz
Xyz
3 lata temu
Ludzie wyprawka to też buty spodnie plecak Spodnie ok 150 Buty 200 Plecak 200 Książki I zeszyty 350 Można tyle wydać
dew
3 lata temu
Jak się kupuje plecak Armani, piórnik Dior, zeszyty Vitton itp to i 5tys zł mało. Ale nie martwcie się Jaro dodrukuje z kotem i dostaniecie przed wyborami ile chcecie tylko musi sobie farbki kupić.
...
Następna strona