Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wzrosły opłaty za przeloty nad Polską

0
Podziel się:

Po raz pierwszy od kilku lat, w 2016 roku podwyższone zostały opłaty za przeloty samolotów nad Polską. Chodzi zarówno o opłaty za przelot tranzytem nad naszym krajem, jak i opłaty tak zwane terminalowe, czyli dla samolotów lądujących i startujących z polskich lotnisk - informuje Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Wzrosły opłaty za przeloty nad Polską
(Jonathan Cohen/Flickr)

Po raz pierwszy od kilku lat w 2016 roku podwyższone zostały opłaty za przelot samolotów nad Polską. Chodzi zarówno o opłaty za przelot tranzytem nad naszym krajem, jak i opłaty tak zwane terminalowe, czyli dla samolotów lądujących i startujących z polskich lotnisk - informuje Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Opłaty za przelot nad Polską to tak zwane opłaty nawigacyjne. W tym roku wysokość ich wzrosła do 145,47 zł ze 143,89 zł rok temu za jedną operację lotniczą. Z kolei opłata terminalowa podskoczyła w tym roku do 772,54 z 740,28 zł obowiązujących w roku 2015.

Nowe stawki obowiązują dla wszystkich polskich lotniskach cywilnych i wynoszą tyle samo dla każdego z nich.

Tegoroczne opłaty są jednak i tak niższe niż były w roku 2013. Wtedy opłata nawigacyjna przekraczała 150 zł. Z kolei w roku 2010 stawka ta przekraczała 165 zł. Jeśli zaś chodzi o opłaty terminalowe, to wynosiły one odpowiednio: ponad 812 zł i prawie 870 zł.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)