Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Z Polski do Azji tanimi liniami lotniczymi

0
Podziel się:

Już wkrótce tanie połączenia transkontynentalne mogą stać się faktem. Zapowiedź takiego połączenia podały malezyjskie media. Tani lot z Europy do Azji ma być możliwy dzięki wspólnemu projektowi tanich linii lotniczych EasyJet, AirAsia i Virgin.

bEUZEOqJ

Już wkrótce tanie połączenia transkontynentalne mogą stać się faktem. Zapowiedź takiego połączenia podały malezyjskie media. Tani lot z Europy do Azji ma być możliwy dzięki wspólnemu projektowi tanich linii lotniczych EasyJet, AirAsia i Virgin – pisze „Rzeczpospolita”.

Z informacji podanych przez malezyjski dziennik „Star” wynika, że w zamian za wpuszczenie azjatyckich tanich linii lotniczych AirAsia na europejskie i australijskie lotniska EasyJet i Virgin uzyskają dostęp do nowego taniego lotniska w Kuala Lumpur.

ZOBACZ TAKŻE:
W 2006 najmniej katastrof lotniczych od pół wiekuZ Kuala Lumpur, macierzystego portu AirAsia, można się dostać do większości ważnych miast w Azji Południowo-Wschodniej. Dzięki tej współpracy malezyjski przewoźnik planuje przedłużenie swoich euroazjatyskich tras (Londyn - Kuala Lumpur) również do Sydney w Australii.

bEUZEOqL

Zdaniem dziennika najważniejszą jednak konsekwencją porozumienia trójki przewoźników będzie poważny spadek cen biletów na trasach między Europą, Azją i Australią. Według "Star" bilet na przelot AirAsia z Kuala do Londynu może kosztować od ok. 85 dol. do ok. 710 dol.

Jak zauważa gazeta obecnie najtańszy dostępny bilet bez przesiadek na tej trasie można kupić za ok. 1100 dolarów. „Gdy samoloty AirAsia zaczną lądować w Londynie, Polacy zyskają tanie połączenie z Azją z jedną przesiadką” – dodaje dziennik. Na razie jednak nie wiadomo dokładnie kiedy takie połączenie miałoby ruszyć.

bEUZEOrm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)