Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Za ponad 2 mln zł wyremontowano dworzec kolejowy w Sieradzu

0
Podziel się

XIX-wieczny dworzec kolejowy Sieradzu oficjalnie oddano do użytku, pasażerowie mogli jednak z niego korzystać jeszcze przed całkowitym zakończeniem modernizacji.

Za ponad 2 mln zł wyremontowano dworzec kolejowy w Sieradzu
(PKP PLK)
bErdklgB

Obiekt oficjalnie oddano do użytku, pasażerowie mogli jednak z niego korzystać jeszcze przed całkowitym zakończeniem modernizacji.

Prace rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. Jak informuje PKP SA, na dworcu wymieniono wszystkie instalacje sanitarne i elektryczne. Odnowione zostało zarówno wnętrze budynku jak i zabytkowa elewacja; nad jej renowacją czuwał konserwator zabytków.

Wyremontowany obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Na dworcu znalazły się specjalne ścieżki dotykowe, ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym oraz automatyczne drzwi z fotokomórką. Zniwelowano uskoki między dworcem, a peronem pierwszym, który również został poddany modernizacji we współpracy przez PKP PLK.

bErdklgD

Odnowiono też teren przed dworcem - parking, chodniki i przedpole obiektu pokryto kostką; uporządkowano zieleń.

Wykonawcą i autorem projektu modernizacji było Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe _ ANDROPEX _ z Łodzi. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 2 mln zł i został pokryty z budżetu państwa oraz ze środków własnych PKP SA.

Czytaj więcej w Money.pl
Dworzec po remoncie. Do remontu Tym razem uszczelniona ma być konstrukcja dworca. Kolejarze nie wykluczają, że jeszcze w tym roku trzeba będzie rozkopać część ulic w centrum Warszawy.
Kolejny etap budowy podziemnego dworca Przez najbliższe miesiące metodą ścian szczelinowych budowana będzie konstrukcja przyszłego dworca.
Inwestycje na kolei. Wydamy 4,5 mld zł Środki te zostaną przeznaczone na budowę i przebudowę linii kolejowych, remonty i utrzymanie linii, a także zakupy i modernizacje składów.
bErdklhe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)