Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Żabka i zakaz handlu. Janusz Śniadek mówi o "patologii" i zapowiada uszczelnienie ustawy

Patologia, kabaret i nieuczciwa konkurencja. W taki sposób działanie sieci Żabka w związku z zakazem handlu w niedzielę nazywa poseł PiS Janusz Śniadek. Szef podkomisji sejmowej do spraw rynku pracy zapowiada "uszczelnienie" ustawy, ale bez szczegółów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/REPORTER)
Poseł PiS Janusz Śniadek w latach 2002-2010 był przewodniczącym "Solidarności".

- Nie ulega dla mnie wątpliwości, że to jest nadużycie i przejaw nieuczciwej konkurencji - mówi serwisowi Gazeta.pl Next. - Ta sytuacja będzie wymagała prawdopodobnie pewnego uszczelnienia w ustawie - zapowiada.

Janusz Śniadek skomentował w ten sposób informacje "Dziennika Gazety Prawnej" o wygrywanych przez Żabkę sprawach sądowych, jakie wytacza sieci Państwowa Inspekcja Pracy. PIP uznał, że sklepy nielegalnie korzystają ze statusu placówki pocztowej, ale sądy rację niezmiennie przyznają Żabce.

Wideo: zakaz handlu w niedzielę. Kto może stanąć za ladą

- Kierownictwo Żabki doskonale zdaje sobie sprawę, że posuwa się tutaj za daleko i w ten sposób próbuje uzyskiwać przewagę konkurencyjną na rynku, zwiększając obroty. Pod pozorem rzekomych usług pocztowych - mówi Śniadek.

Odnosząc się do opinii, że wyroki sądów są dowodem na to, że ustawa o zakazie handlu jest bublem prawnym, poseł PiS stwierdza, że to "nieprawdziwe informacje". Jednocześnie zapowiada, że poprawka nowelizującą tę ustawę "wykluczy niechlubne próby nieuczciwej konkurencji".

Janusz Śniadek nie potrafi określić, kiedy ustawa może zostać znowelizowana. - To są decyzje władz klubu, a one jeszcze nie zapadły - wyjaśnia. Poseł PiS nie widzi powodu, by uszczelnienie objęło te sklepy, które niedzielny zakaz omijają dzięki posiadaniu w ofercie paliwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zakaz handlu, żabka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-09-2018

12Patologia to jest cały PIS.

25-09-2018

PolaPowiedzcie mi czemu oni sie tak uparli na ten zakaz handlu ? Dlaczego tak ich wzrusza los kasjerek a kelnerek juz nie? Ta ustawa to jest najgorszy … Czytaj całość

25-09-2018

LaborPatologia to zakazanie pracy i promowanie nierbóstwa.

Rozwiń komentarze (45)