Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zakaz handlu pomógł e-sklepom. Na początku duży skok, teraz tendencje wyhamowały

Zakaz handlu pomógł e-sklepom. Na początku duży skok, teraz tendencje wyhamowały

Zakaz handlu dla sklepów stacjonarnych jest pożyteczny dla branży e-commerce. Fot. East News
Zakaz handlu dla sklepów stacjonarnych jest pożyteczny dla branży e-commerce.

Sklepy internetowe liczyły, że niedziele z zakazem handlu zachęcą do masowego kupowania w internecie. Prawdą jest, że na początku odnotowano duży wzrost, który teraz wyhamował. Branża nie panikuje – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Zakaz handlu obejmujący sklepy stacjonarne, obowiązuje od połowy marca. Branża przedsiębiorstw internetowych z dużym optymizmem patrzyła na ustawę. Liczono bowiem na znaczny wzrost kupujących w sieci. Statystyki pokazują, że na początku tak właśnie było.

Raport Traffic Trends wskazuje, że w marcu 62 proc. e-sklepów odnotowało wzrost ruchu, a 55,5 proc. cieszyło się skokiem sprzedaży (w badaniu uwzględniono ok. 200 przedsiębiorstw). Miesiąc później tendencje się uspokoiły, udział niedziel w sprzedaży spadł, choć obroty generowane tego dnia nadal rosły o 18,8 proc.

Branża uspokaja i zaznacza, że trzeba poczekać z wyciąganiem długofalowej oceny wpływu zakazu handlu na sektor internetowy. Czasami powody mniejszej sprzedaży są dużo prostsze. Ludzie mniej kupują, bo temperatury są wyższe, a słońce zniechęca do siedzenia i przeglądania ofert.

Zobacz: Zakaz handlu w niedzielę korzystny dla internetu. Kto jeszcze zyska na nowych przepisach?


 

Nowe regulacje nadal pozytywnie wpływają na rynek. - Z punktu widzenia właściciela e-sklepu ograniczenia niedzielnego handlu znakomicie sprzyja zwiększeniu obrotów, porównywalnie z okazjami typu Black Friday - powiedział Robert Paszkiewicz, dyrektor sprzedaży w OVH Polska, dla „Rz”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

msp, e-commerce, sklepy internetowe, zakaz handlu
Czytaj także
Polecane galerie
Gra
2018-05-14 20:12
Ja lubię zakupy w internecie,ale obawami się że ten handel zniszczą lawinowo rosnące opłaty za paczkomaty i firmy kurierskie przez co ,zakupy nie będą tak atrakcyjne, trzeba będzie wrócić do sklepów stacjonarnych, a tam w niedzielę nieczynne i koło się zamyka.
m-53
2018-05-14 12:26
Potwierdzam, sklepy internetowe to duża wygoda. Towaru zwykle nie mają ale rysunki, zdjęcia, parametry produktów są. Skompletowałem sobie wyposażenie łazienki po czym zamówiłem w ....... stacjonarnym sklepie hydraulicznym. Zawiadomią mnie jak skompletują, podjadę busem i odbiorę po obejrzeniu i sprawdzeniu. I nie zapłacę nic więcej niż w internecie.
antypisior
2018-05-14 11:19
CHCIELIŚCIE WOLNYCH NIEDZIEL? NO TO MACIE....... JA JESTEM PRZECIWKO BO ALBO WOLNE DLA WSZYSTKICH ALBO DLA NIKOGO (NIE MYLCIE Z ZAWODAMI I SŁUŻBAMI KTÓRE MUSZĄ PRACOWAĆ NON STOP JAK WOJSKO CZY POLICJA itp)
Pokaż wszystkie komentarze (6)