Notowania

e-commerce
14.05.2018 09:12

Zakaz handlu pomógł e-sklepom. Na początku duży skok, teraz tendencje wyhamowały

Sklepy internetowe liczyły, że niedziele z zakazem handlu zachęcą do masowego kupowania w internecie. Prawdą jest, że na początku odnotowano duży wzrost, ale teraz to się uspokoiło. Branża nie panikuje – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zakaz handlu dla sklepów stacjonarnych jest pożyteczny dla branży e-commerce.

Sklepy internetowe liczyły, że niedziele z zakazem handlu zachęcą do masowego kupowania w internecie. Prawdą jest, że na początku odnotowano duży wzrost, który teraz wyhamował. Branża nie panikuje – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Zakaz handlu obejmujący sklepy stacjonarne, obowiązuje od połowy marca. Branża przedsiębiorstw internetowych z dużym optymizmem patrzyła na ustawę. Liczono bowiem na znaczny wzrost kupujących w sieci. Statystyki pokazują, że na początku tak właśnie było.

Raport Traffic Trends wskazuje, że w marcu 62 proc. e-sklepów odnotowało wzrost ruchu, a 55,5 proc. cieszyło się skokiem sprzedaży (w badaniu uwzględniono ok. 200 przedsiębiorstw). Miesiąc później tendencje się uspokoiły, udział niedziel w sprzedaży spadł, choć obroty generowane tego dnia nadal rosły o 18,8 proc.

Branża uspokaja i zaznacza, że trzeba poczekać z wyciąganiem długofalowej oceny wpływu zakazu handlu na sektor internetowy. Czasami powody mniejszej sprzedaży są dużo prostsze. Ludzie mniej kupują, bo temperatury są wyższe, a słońce zniechęca do siedzenia i przeglądania ofert.

Zobacz: Zakaz handlu w niedzielę korzystny dla internetu. Kto jeszcze zyska na nowych przepisach?

Nowe regulacje nadal pozytywnie wpływają na rynek. - Z punktu widzenia właściciela e-sklepu ograniczenia niedzielnego handlu znakomicie sprzyja zwiększeniu obrotów, porównywalnie z okazjami typu Black Friday - powiedział Robert Paszkiewicz, dyrektor sprzedaży w OVH Polska, dla „Rz”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: e-commerce, zakaz handlu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-05-2018

antypisiorCHCIELIŚCIE WOLNYCH NIEDZIEL? NO TO MACIE....... JA JESTEM PRZECIWKO BO ALBO WOLNE DLA WSZYSTKICH ALBO DLA NIKOGO (NIE MYLCIE Z ZAWODAMI I SŁUŻBAMI … Czytaj całość

14-05-2018

e-commerceI bardzo dobrze. My dostaniemy coś extra, a stacjonarni niech dalej siedzą i biadolą, jak to są pokrzywdzeni, bo sami z własnej woli zgodzili się … Czytaj całość

14-05-2018

m-53Potwierdzam, sklepy internetowe to duża wygoda. Towaru zwykle nie mają ale rysunki, zdjęcia, parametry produktów są. Skompletowałem sobie wyposażenie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)