Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakaz handlu w niedziele. Elżbieta Rafalska: wyszło lepiej niż się można było spodziewać

Jest za wcześnie, żeby mówić o długofalowych skutkach ekonomicznych i społecznych zakazu handlu. Jednak jeśli chodzi o ocenę tego, jak on funkcjonował w ostatnie dwie niedziele, to wyszło to lepiej niż można się było spodziewać - powiedziała w czwartek minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafal Oleksiewicz/REPORTER)
Minister Rafalska broni zakazu handlu.

Rafalska zorganizowała briefing prasowy w związku z ogromnymi emocjami, jakie budzi zakaz handlu. - Czasem mam wrażenie, że na tę ustawę już został wydany wyrok - mówiła Rafalska. I zaznaczała, że jest to zupełnie nieuprawnione.

Jej zdaniem pierwsze poważne wnioski z działania ustawy będzie można wyciągnąć za pół roku. Z kolei, jak mówił wiceminister pracy Stanisław Szwed, pewien obraz działania nowych przepisów będziemy mieli w czerwcu. Wtedy też będzie można zacząć myśleć o ewentualnych poprawkach do ustawy.

*Zobacz też: Zmiany w ustawie o zakazie handlu. Nie wcześniej niż w czerwcu *

- Przypomnę, że to projekt odpowiadający na potrzeby społeczne. Projekt obywatelski, pod którym podpisało się ponad pół miliona osób. Ma duże społeczne poparcie, co pokazują nawet najnowsze badania - mówiła w czwartek Rafalska.

Faktycznie po dwóch niedzielach z zakazem handlu ustawę pozytywnie ocenia 52 proc. Polaków. Tak wynika z sondażu dla "Rzeczpospolitej", o którym pisaliśmy we wtorek.

Tagi: zakaz handlu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-03-2018

kasiaLubię niedzielne zakupy, bo w tygodniu nie mam na nie czasu, dlaczego ktoś ogranicza moją wolność obywatelską , krok po kroku. Ciekawe jaki będzie … Czytaj całość

22-03-2018

wania.kalksteinRafalska to jak ci teraz policja w niedzielę wieśmaka do pociągu zapoda

22-03-2018

ekonomista amatorile na tym zakazie handlu straci budżet państwa ,to mnie interesuje,a o ile więcej zarobią Czesi i Niemcy

Rozwiń komentarze (34)