Notowania

Zakaz handlu w niedzielę. PiS go nie rozszerzy

Nie będzie rozszerzania zakazu niedzielnego handlu na sobotę wieczór i poniedziałek rano - dowiedziało się nieoficjalnie RMF24.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Arkadiusz Ziolek/ East News)

Propozycja Solidarności rozszerzająca zakaz handu na 31 godzin upada. Rząd PiS nie zdecyduje się poprzeć pomysły związkowców wydłużeniu doby pracowniczej - ustaliło RMF24.

Już pod koniec października minister Rafalska zapewniała, że nie istnieją żadne plany w zakresie rozszerzenia ograniczenia handlu na soboty. Związkowcy chcieli, aby zakaz obowiązywał już od godziny 22, a kończył się w poniedziałek o 5 rano.

Zobacz też, jakie skutki może przynieść rozszerzenie zakazu handlu:

Jak wskazuje RMF24, PiS nie chce się przychylić do tej propozycji i nie złoży takiego projektu ustawy, gdyż wprowadziłoby to chaos do kodeksu pracy. Ostrzegał przed tym resort pracy.

Drugim powodem jest to, że rząd obawia się, że zaostrzenie zakazu odbierze im część poparcia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, zakaz handlu w niedzielę, pis, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-12-2018

ojciecNo to właśnie straci kolejny głosy w tym mój bo ja nawet nie pracując w handlu i mając wolne weekendy jestem za zakazem. Tak jak kiedyś sobota do … Czytaj całość

07-12-2018

TomI tak za zakaz handlu już na nich nie zagłosuję. Good job!

07-12-2018

Nowa partiagospodarka siada ,na zachodzie sklepy sa czynne codzienie zeby gospadarka dzialala ,z tego sa podatki a w Polsce 500+ dali i na weeked wprowadzaja … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (177)