Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiany rozkładu jazdy na PKP

0
Podziel się:

Od wczoraj zmienił się rozkład jazdy PKP. Tylko kilka wpadek kolei. Oto one.

Zmiany rozkładu jazdy na PKP
(pkp.pl)

Zmiany tras, nowe pociągi, likwidacja połączeń - od wczoraj jeździmy zgodnie z nowym rozkładem jazdy. Bałaganu na kolei jak przed rokiem nie było. Sytuacje osobiście nadzorował minister transportu Sławomir Nowak. Obeszło się bez spóźnień i nadzwyczajnych sytuacji, choć kilka wpadek kolejarze zanotowali.

Wpadek było kilka, ale w porównaniu z ubiegłym rokiem naprawdę drobnych. Pierwsza na poznańskim dworcu kolejowym, gdzie zawiodła główna tablica informacyjna i te na peronach. Druga dotyczyła opóźnienia pociągu relacji Amsterdam-Warszawa, który przyjechał z 70-minutowym opóźnieniem

- _ Powody tego opóźnienia były czysto techniczne _ - zapewniała Małgorzata Sitkowska, rzecznik PKP Intercity.

Bo tym razem kolejarze wnioski z ubiegłych lat wyciągnęli. Wdrażanie rozkładu nadzorował osobiście minister transportu Sławomir Nowak. Wczoraj pojawił się na Dworcu Centralnym dwa razy - bladym świtem i wczesnym popołudniem. Kilka dni wcześniej prosił pasażerów o cierpliwość:

- _ Będziemy starali się konsekwentnie jakość usług świadczonych przez PKP podnosić _ - zapewniał. Wczoraj kolejarze pokazali, że można, ale czy i dziś się uda? Na tory wyjeżdżają przede wszystkim składy spółki Przewozy Regionalne.

Czytaj więcej o zmianach rozkładów na PKP
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t198230.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowy;rozklad;pkp;na;razie;normalnie,151,0,987287.html) Nowak chwali się sukcesem Minister infrastruktury: _ pierwsze sześć godzin bez zakłóceń _. Sprawdź, które pociągi mają opóźnienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t194022.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zmiany;w;rozkladzie;jazdy;pkp,111,0,972399.html) Znowu zmiany na kolei. SMS-y do pasażerów Za trzy tygodnie wejdzie w życie nowy kolejowy rozkład jazdy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t126452.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/beda;gigantyczne;kary;za;balagan;na;pkp,56,0,788792.html) Będą gigantyczne kary za bałagan na PKP? UTK może nałożyć na kolejowe spółki karę w wysokości do 2 procent przychodu rocznego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)