Notowania

ZUS blokuje 3 mld zł dotacji. Jest za dobrze

Z informacji ZUS wynika, że od początku roku do FUS wpłynęło 168,6 mld zł. To o ponad 11 mld zł większa kwota niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)
Gertruda Uścińska jest prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Władze ZUS drugi raz w tym roku rezygnują z pieniędzy państwowych. W sumie zablokowały już ponad 5 mld zł. To sytuacja bez precedensu - mówi profesor Gertruda Uścińska.

"Zarząd Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zdecydował o zablokowaniu kolejnych 3 mld zł dotacji z budżetu państwa do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych" - informuje Polskie Radio, powołując się na informacje z ZUS.

To kolejna blokada dotacji budżetowej. Pierwsza miała miejsce w marcu. Wtedy do dyspozycji było 2,2 mld zł z państwowej kasy.

"Nigdy w dotychczasowej, najnowszej historii Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie zdecydowano się na tak wczesne zablokowanie tak dużej sumy dotacji do FUS" - przyznaje prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

ZUS - mniejszy dla biednych ale nie większy dla bogatych?

Decyzję tłumaczy dobrą sytuacją finansową FUS, na którą wpływ ma mocna gospodarka, a przede wszystkim silny rynek pracy. Kluczowe jest rosnące zatrudnienie i zarobki oraz reforma w postaci e-Składki.

Z informacji ZUS wynika, że od początku roku do FUS wpłynęło 168,6 mld zł. To o ponad 11 mld zł większa kwota niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Stąd mniejsze potrzeby dotowania funduszu.

W planach budżetowych na ten rok zapisana była dotacja w wysokości 46,6 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budżet, zus, emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-08-2018

olaWystarczy nie kraść tak jak to robiła PO i wszystko się dobrze układa.

22-08-2018

SachsGdzie są Ci piewcy tragedii emerytalnych w stylu Balcerowicz ,Mordasiewicz (wspótwórcy złodziejskiego OFE)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

22-08-2018

waldi12W jednym artykule się piszę że będą niskie emerytury bo ZUS ledwo żyję a teraz się okazuje że ZUS ma nadwyżkę,no to jest chory kraj .Wiadomo że to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (68)