Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Czarny piątek w ZUS. Związkowcy organizują akcję protestacyjną

Czarny piątek w ZUS. Związkowcy organizują akcję protestacyjną

Fot. fot. Adam Chelstowski FORUM
Nie tylko związkowcy, ale również osoby solidaryzujące się z działaniami podejmowanymi przez Związek Zawodowy Pracowników ZUS przyjdą w piątek do pracy ubrani na czarno. "Wszyscy damy wyraz swojego niezadowolenia" – przekonuje związek.

"Mówimy już dość niskich płac w ZUS i podejmujemy działania!" – tak Związek Zawodowy Pracowników ZUS mobilizuje urzędników, aby w najbliższy piątek wziąć udział w akcji manifestacyjnej.

Zobacz również: Gorąca jesień w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Związki zawodowe szykują się do protestów i manifestacji

”Dzień 14.09.2018 r. będzie czarnym piątkiem w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych” – piszą związkowcy i apelują, aby pracownicy ZUS oraz osoby solidaryzujące się w ten dzień ubrały się na czarno.

W ten sposób zamierzają wyrazić swoje niezadowolenie z niskich płac, pogarszających się warunków pracy i braku odpowiednich działań pracodawcy w celu poprawy sytuacji bytowej wszystkich pracowników Zakładu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl


Już 19 września premiera książki pt. Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Prosty
2018-09-17 10:25
Ile chcesz mieć emerytury na starość? 5 tyś zł?
Proszę: od 65 roku życia będziesz żył do 90 lat.To razem ledwo 25 lat.ZUS Ci wypłaci razem 1 500 000 (25 lat x 12 m-cy x 5 tyś zł).
Ile składek musisz na to zebrać idąc do pracy w 18 roku życia? Dla uproszczenia umówmy się na te same 1,5 mln. 65 lat minus 18 to razem 564 miesiące opłacania składek. Ile miesięcznie wypada dac zusowi? 2659 zł.
Ilu z was więc przepracowało bez przerwy 47 lat? Ilu placiło prawie 3 tyś składki?
Ile pieniędzy zabrał wam urząd skarbowy w postaci podatku? Ile zeżarła inflacja? To nie ZUS wam zabiera pieniądze.To wy jak artyści chcielibyście płacić 15 zeta składki i dostawać 5000 emerytury? Do kogo pretensje??
Manio
2018-09-14 10:04
Dobre zarobki w zus mają znajomi byłej premier Szydło.Sa podwójnymi dyrektorami w chrzanowie i w warszawie.Dojna zmiana
Fred
2018-09-12 19:44
Tak jak myślałem, cała ta prośba o kementarze jest działeniem cynicznym. Większość Pąnństwa komentarzy to przenoszenie swoich żali na pracowników ZUS. To co chciałem powiedzęć, to ze ZUS nie jest instytucją bez organu nadzorczego. Orgn nadzorczy zależy od naszej decyzji prez wyborczej urnie. Nie zawsze mój pogląd podzielają piszący rodacy. Niestety, alternatywąj jest koszmar rewolucji, ułudna nagrodanza resentyment. Nie napiszę wiecej na tym Portalu, uważma że dąży on do zochydzenia pracowniów ZUS. Niekompeteni pracownicy powinni być eliminowana przez Zarząd ZUSprzez RZĄD wybierany w wborach powszechnych, jej działałania powinny być modyfikowana dla powszechnego dobra. Podobnie jak większość pisżacych uważam, że wypłacane pemerytury są w większości skandaliczne, a zachowanie większości przcowników ZUS w stosunkun do swoich klietów za SKANDALICZNE. Większość partii, których działań doświadzczyliśmy traktuje nas jak BEZRADNYCH FRAJERÓW,. Możemy ponarzekać, ale jesteśmy starzy nieudolni, i nie wyrażamy swoich uwag w sposób wiążący dla RZĄDU. Dlatego uważam, że mamy prawo rządać opracowania i publikacji rzetelnych danych o bieżącej kondycji ZUS, oraz powiązania wypłacanych świadczeń ze zgromadzonymi środkami oraz nabytymi prawami. Przekształcanie naszych opnii w HEJT, uważam za nagane. GŁOSUJMY ZGODNIE Z NASZYM BIEŻĄCYM INTERESM, NAM JUŻ DANO NASI LIDERZY ZABRALI GODNOŚĆ. Za składane obitnice wielokrotnie przepłciliśmy. Jeżeli, kttóry kolwiek z obecnych i byłych rządzacych chciaby porozmawiać , to jestem do dyspozycji.
Pokaż wszystkie komentarze (108)