Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiceminister edukacji: czekamy na gest dobrej woli ze strony ZNP, my poszliśmy na ustępstwa

- Potrzebny jest kompromis i rozmowy dziś, ale także potrzebny jest gest dobrej woli ze strony ZNP. O to apelowała premier Szydło i prezydent. By zawiesić strajk na czas egzaminów – powiedział w programie "Money. To się liczy" Maciej Kopeć, wiceszef resortu edukacji, który nie chciał wziąć udziału w programie wspólnie z przedstawicielem ZNP. – Jeśli przewodniczący Broniarz mówi, że strajk odbędzie się także podczas egzaminów, to ja nie widzę w tym gestu dobrej woli. W tych negocjacjach, po stronie rządu nastąpiły daleko idące ustępstwa. One dotyczyły m.in. wycofania się ze zmian w Karcie Nauczyciela. Do rozmowy potrzeba jest dwóch stron. Jestem przekonany, że egzaminy zostaną przeprowadzone, bo muszą zostać przeprowadzone. To wynika z przepisów ustawowych. Ich nie da się ominąć.

0
0
5
Podziel się
Komentarze (5)
zobacz więcej komentarzy (5)
KOMENTARZE
(5)
Kris
4 lata temu
Kaczyński? - nieobecny! Morawiecki? - nieobecny! Zalewska? - nieobecny!
kierownik gos...
4 lata temu
a co z pracownikami administracji i obsługi 1780 na rękę dla kuchni(ponad 600 obiadów dziennie) i sprzatączek oraz konserwatora(ponad 4000m2) za tą samą uwłaczającą pensję ale naszym ministrom premia w wysokosci 2 letnic zarobkow zwykłych ludzi po prostu się nalezy tak oni ciężko pracują
jaki z paki
4 lata temu
Dosyć poniżania nauczycieli, im się to należy
a lex
4 lata temu
jaja sobie robisz PISmini sterku
ja
4 lata temu
Związki zawodowe służą głównie zapewnieniu dobrych pensji i ochronie stołków dla wybranej grupy ludzi.. Niby troska o miejsca pracy, o podwyżki dla ludzi pracy… Jeśli ktoś potrafi liczyć, to wszystkie takie zabiegi prowadzą jedynie do wzrostu bezrobocia. A w firmach państwowych jeszcze do marnotrawstwa publicznych pieniędzy. Ludzie powinni zrozumieć, że to od nich samych zależy jaką mają pracę i ile zarabiają. Reszta to wymówki i obwinianie innych. Słyszeliście o ksią.ż ce "Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac"? Kilka zmian może zrobić wielką różnicę.