Notowania

gospodarka
10.02.2020 20:28

Wielka Brytania chce wprowadzić kontrole towarów z UE

- Wielka Brytania planuje wprowadzić kontrolę importu towarów Unii Europejskiej na granicy po zakończeniu okresu przejściowego - powiedział w poniedziałek Michael Gove, członek brytyjskiego rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Wielka Brytania zamierza przywrócić kontrole importowanych i eksportowanych towarów. (Fot: Han YanRayTang)

Po oficjalnym wyjściu ze struktur Unii Europejskiej, Wielka Brytania pozostaje w okresie przejściowym. W tym czasie wynegocjowane mają zostać umowy międzynarodowe.

Jak podaje agencja Reutera, już wiadomo, że po upływie 11 miesięcy okresu przejściowego Wielka Brytania zamierza uszczelnić granice i wprowadzić kontrole importowanych z UE towarów.

- Wielka Brytania będzie poza jednolitym rynkiem i poza unią celną, więc będziemy musieli przygotować procedury celne, kontrole i regulacyjne, które nieuchronnie nastąpią - powiedział Michael Gove, kanclerz księstwa Lancaster i członek brytyjskiego rządu.

Według rządowych zapowiedzi, eksport i import będą traktowane tak samo, a procedurom kontrolnym będą musieli się poddawać zarówno brytyjscy, jak i unijni handlowcy.

Oglądaj też: Brexit a polska gospodarka. Nie zrealizował się żaden z najgorszych scenariuszy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, brexit
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-02-2020

RyszardBPrawidłowo - powinni kontrolować towary z państw POprawnych POlityczne - Niemiec , Francji i wszystkich marksistów .

10-02-2020

TakCiekawe, że moskiewscy hejterzy straszą nas unią, nazywając ją eurokołchozem. Brak mi jeszcze w tym straszeniu Katynia, gułagów, zsyłek dla Polaków … Czytaj całość

11-02-2020

tinke...rsUduszą się we własnym sosie.

Rozwiń komentarze (20)