Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

Wielki kryzys na Węgrzech. "Orban kontroluje media, wszystkie instytucje i ma sitwę, która utrzymuje się z korupcji"

- Węgry są w kryzysie ekonomicznym, ale nie można mówić o krachu. Dług publiczny Węgier jest wyższy niż w Polsce, przekracza 70 proc., ale znajdziemy kraje na świecie, które są w jeszcze gorszej sytuacji - powiedział w programie „Newsroom” WP Adam Balcer z Kolegium Europy Wschodniej. - W prognozach jest wzrost gospodarczy. Istotne jest jednak to, co dzieje się w UE, w krajach takich jak Niemcy, czy w Austrii. Udział Niemiec w gospodarce Węgier jest olbrzymi, większy niż w Polsce. Jeśli w Niemczech sytuacja będzie się pogarszać, to odbije się do na Węgrzech. Ale Orban w ubiegłym roku wygrał wybory, wynik był powalający, ma ogromne poparcie. Teraz nastroje się pogorszyły, ale nie ma dramatu. Orban wspiera swój elektorat. Nienawidzi Budapesztu, bo tam wygrała opozycja. Razem z przedmieściami jest to jedna trzecia mieszkańców kraju. Ale Orban ma pełną kontrolę nad mediami, wszystkimi instytucjami oraz sitwę, która rządzi krajem, utrzymując się z korupcji. Dopóki...
rozwiń
196
Podziel się:
KOMENTARZE
(196)
Piss
rok temu
Marzenie małego prezesa-Budapeszt w Warszawie.
Jaa
rok temu
To nas czeka pod rządami PiS.
Bogumiła z Br...
rok temu
Węgry i Polska podzielą los Grecji,będzie bankructwo i wyprzedaż majątku ,jaki pozostał ,rządy postsolidarnościowe po 1989 roku ,to tak naprawdę największe złodziejstwo i grabież .Łapówki w latach dziewięćdziesiątych dostarczali kurierzy w paczkach ,każdy kradł ,tak jak teraz .
Ks Wacław
rok temu
To samo mamy w Polsce ,sitwa oligarchów Pisowskich wyprowadza miliardy złotych z budżetu i część Tych pieniędzy jest wpłacana na konto Jarosława Kaczyńskiego,deficyt budżetowy w tym roku 230 mld z czego tylko 60 mld jest oficjalnie podana a reszta ukryta min w BGK i pozostałych instytucjach.
karambol
rok temu
Popatrzmy na nasze podwórko.
...
Następna strona