Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wirus rozłożył organizatorów koncertów na łopatki. Wielu już się nie podniesie

Koncerty to dla większości artystów jedyny sposób zarabiania. Utrzymywanie się ze sprzedaży płyt i tantiem to przywilej nielicznych. Również organizatorzy koncertów liczą straty - i to w bardzo grubych tysiącach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zamknięte kina, teatry, odwołane imprezy kulturalne. To bardzo trudny czas dla ludzi kultury i sztuki (Fot: Tomasz Urbanek/East News)

Straty są ogromne i nie wiadomo, kiedy – i czy w ogóle – uda się je odrobić. Mali organizatorzy koncertów boją się, że nie podniosą się po kłopotach, jakie sprawił im koronawirus. Więksi straty liczą nawet w milionach złotych. Część otwarcie mówi nawet o zamknięciu interesu – donosi portal "Dziennik.pl".

Rynek koncertowy w Polsce praktycznie zamarł. Niemal wszystkie koncerty organizowane w najbliższych dniach, a nawet tygodniach, zostały odwołane. Dotyczy to zarówno niewielkich koncertów w domach kultury i klubach, jak i wielkich imprez na stadionach. Organizatorzy profilaktycznie odwołują imprezy zaplanowane na kwiecień, a nawet na maj. A to właśnie wiosna – kiedy tradycyjnie odbywają się juwenalia – jest najlepszym czasem dla muzyków.

Koronawirus miał być przyczyną odwołania dużych koncertów Kayah i Andrzeja Piasecznego
Koronawirus wygrywa z gwiazdami. Przed odwołane koncerty tracą spore sumy

Sytuacja artystów jest dramatyczna, bo koncerty to dla lwiej części jedyna forma zarobku w ciągu roku. Na zyski ze sprzedaży płyt i/lub innych kontraktów liczyć mogą nieliczni.

Grafiki w dobrych klubach są zajęte często nawet do dwóch lat do przodu. Najlepsi menadżerowie i organizatorzy często już wiedzą, gdzie zagrają wiosną 2022 roku. Jednak taki luksus dotyczy firm/marek/artystów uznanych, obecnych na rynku często od dekad. Nowi muszą czekać na to, że otworzy się czasowe okienko, liczyć na to, że ktoś odwoła koncert, bo jest w studiu lub wycisza działalność na jakiś czas – wylicza "Dziennik".

Teatr Wybrzeże w Gdańsku będzie jednym z zamkniętych do odwołania
Branża kulturalna drży o zarobki. "Dogorywamy przez koronawirusa"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, koncerty, straty, kluby, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2020

RealistaWystarczą dwie piosenki na koncercie w Nowy Rok i wpada do kieszeni tyle ile normalny człowiek musiałby nie jedząc , nie pijąc a wegetując odkładać … Czytaj całość

13-03-2020

WicNic nie trwa wiecznie,życie w luksusie też

13-03-2020

KarolTak właśnie myśli totalna wirtualna.... nie ważne zagrożenie, pandemia, ostrożność w każdym momencie, ważne zyski, kasa, kariera

Rozwiń komentarze (38)