Wniosek o uchylenie immunitetu Antoniemu Macierewiczowi. Jest ruch Bodnara
Adam Bodnar, szef MS i Prokurator Generalny, złożył wniosek do Sejmu o uchylenie immunitetu posła PiS Antoniego Macierewicza. Powodem jest ujawnienie tajnych informacji przez Macierewicza jako przewodniczącego podkomisji smoleńskiej.
Adam Bodnar, pełniący funkcję szefa Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Prokuratora Generalnego, poinformował o skierowaniu wniosku do Sejmu dotyczącego uchylenia immunitetu posła PiS Antoniego Macierewicza. Wniosek ten został złożony w piątek i dotyczy zarzutów związanych z ujawnieniem przez Macierewicza ściśle tajnych informacji.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Odniósł światowy sukces. Od byłego szefa usłyszał, że będzie spał pod mostem
Bodnar wyjaśnił, że prokurator planuje postawić Macierewiczowi zarzut ujawnienia informacji niejawnych, które były mu dostępne jako przewodniczącemu Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego oraz członkowi Komisji Badań Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Informacje te miały klauzule „ściśle tajne”, „tajne”, „poufne” oraz „zastrzeżone”.
Dodatkowo, Bodnar zaznaczył, że Macierewicz miał podawać do publicznej wiadomości dokumenty zawierające wyniki badań dotyczących katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010 r., które były chronione. Wniosek o uchylenie immunitetu został ogłoszony przez Bodnara we wpisie na platformie X.