Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wojna celna Trumpa. Prezydent USA grozi Europie

107
Podziel się

Donald Trump znów stawia negocjacje handlowe USA z Unią Europejską na ostrzu noża. Jeśli nie pójdą po jego myśli, grozi wysokimi cłami za europejskie auta.

Donald Trump znów grozi UE.
Donald Trump znów grozi UE. (East News, FABRICE COFFRINI/AFP/East News)
bDANmNYl

Prezydent USA znów "wykazał się" dyplomacją. W wywiadzie udzielonym CNBC w Davos kolejny raz postanowił pogrozić Europie. Odniósł się do trudnych negocjacji handlowych między Unią a Stanami.

- Jeśli czegoś nie dostaniemy, będę musiał podjąć działania. Będą to bardzo wysokie stawki na samochody i inne rzeczy, które trafią do naszego kraju - przytacza jego zapowiedź "Rzeczpospolita".

bDANmNYn

Chodzi o 25-proc. stawkę na europejskie samochody. To dla branży na Starym Kontynencie poważna groźba, zwłaszcza, że Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów (ACEA) zapowiada spadek sprzedaży samochodów w UE w bieżącym roku - zauważa dziennik.

Zobacz także: Dziwne zachowanie Andrzeja Dudy w USA. "To uwłaczające godności Polski"

Blisko 30 proc. unijnej produkcji trafia na rynek Amerykański. Wartość eksporty z UE wyliczana jest na 37,4 mld euro.

bDANmNYt

Jak pisze "Rz", wysokie cła najbardziej zaszkodziłyby Niemcom. Polska też by ucierpiała, bo to u nas produkowane są części i komponenty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

bDANmNYO
KOMENTARZE
(107)
Juras
rok temu
Może być że nie zdąży! (-:
abc
rok temu
Trump chyba bierze przykład głupoty z dudy
Kruk
rok temu
I to ma być nasz sojusznik? PiS-owski Gwarant bezpieczeństwa?
bDANmNYP
ouifgbh
rok temu
nie widzę problemu i tak zaplaci za to amerykański konsument. Jeśli chcą BMW, Meca to nie ma sprawy. Jeśli nie to mogą nadal jeżdzic fordem.
Polak
rok temu
Europa powinna powiedzieć dość dla szantażu amerykańskiego. Europie nie jest potrzebna ameryka ale dla ameryki jest potrzebna europa.Jak Trampek chce wojny z europą to europa gdyby miała jaja to by mu tą wojne wypowiedziała. W pierwszej kolejności likwidacja baz okupacyjnych amerykańskich itd.Wtedy dla Trampka by zrzedła mina.
...
Następna strona