Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wojna celna Trumpa. Prezydent USA grozi Europie

107
Podziel się

Donald Trump znów stawia negocjacje handlowe USA z Unią Europejską na ostrzu noża. Jeśli nie pójdą po jego myśli, grozi wysokimi cłami za europejskie auta.

Donald Trump znów grozi UE.
Donald Trump znów grozi UE. (East News, FABRICE COFFRINI/AFP/East News)
bEgOZBfV

Prezydent USA znów "wykazał się" dyplomacją. W wywiadzie udzielonym CNBC w Davos kolejny raz postanowił pogrozić Europie. Odniósł się do trudnych negocjacji handlowych między Unią a Stanami.

- Jeśli czegoś nie dostaniemy, będę musiał podjąć działania. Będą to bardzo wysokie stawki na samochody i inne rzeczy, które trafią do naszego kraju - przytacza jego zapowiedź "Rzeczpospolita".

bEgOZBfX

Chodzi o 25-proc. stawkę na europejskie samochody. To dla branży na Starym Kontynencie poważna groźba, zwłaszcza, że Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów (ACEA) zapowiada spadek sprzedaży samochodów w UE w bieżącym roku - zauważa dziennik.

Zobacz także: Dziwne zachowanie Andrzeja Dudy w USA. "To uwłaczające godności Polski"

Blisko 30 proc. unijnej produkcji trafia na rynek Amerykański. Wartość eksporty z UE wyliczana jest na 37,4 mld euro.

bEgOZBgd

Jak pisze "Rz", wysokie cła najbardziej zaszkodziłyby Niemcom. Polska też by ucierpiała, bo to u nas produkowane są części i komponenty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

bEgOZBgy
KOMENTARZE
(107)
Biver
rok temu
W końcu prezydent który walczy o swój kraj. Jakoś nikt z was matołki nie zastanawia się , że na Amerykańskie auta w Europie nałożone Ca cła a na europejskie w USA nie . Uważacie to za normę?
GaBi
rok temu
Wszyscy nawiedzeńcy są szurnięci.
=r=o=b=o=
rok temu
Prezydent Trump jest prezydentem USA i dba o interes USA a nie komunistycznej Europy
bEgOZBgz
parasol
rok temu
Rozbijacki prymityw.
greg
rok temu
Wiele lat mieszkam w USA; posiadanie europejskiego samochodu to tutaj powód do dumy i symbol dobrego gustu. Poza wielkimi miastami bardzo trudno zauważyć azjatycki samochód. Reasumując jak europejskie samochody będą droższe to ich sprzedaż niewiele spadnie, ale popularność Trumpa spadnie znacznie czyli strzeli sobie w kolano.
...
Następna strona