Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Wraca VAT na paliwa. "Doliczmy do każdej ceny paliwa złotówkę. Tak mówi matematyka"

- Wejście w nowy rok będzie trudny dla kierowców. Prognozujemy, że do obecnie obowiązujących cen paliw należy doliczyć przynajmniej złotówkę więcej za litr z uwagi na powrót stawek VAT i zdjęcie tarczy antyinflacyjnej. Tak mówią matematyczne wyliczenia – powiedział w programie "Newsroom" WP dr Jakub Bogucki, analityk e-petrol. Czy operatorzy paliwowi podejmą decyzję o zejściu z marży po to, by złagodzić Polakom te podwyżki? – Obniżką marży nie da się tej różnicy w całości pokryć, ale z pewnością operatorzy paliwowi mogą podłożyć poduszkę pod upadającego tankującego na stacji paliw – mówi Bogucki.

KOMENTARZE
(103)
Xxx
2 lata temu
Niestety pisowcy myślą że potrafią oszukać królową nauk
Pablo
2 lata temu
Jak sie czyta komentarze, to nie wiadomo czy płakać, czy wymiotować!? Z komentarzy wychodzi, że w Polsce powinno być wszystko dla ludzi: ja chce chleb po 1 zł i tak ma być, inny paliwo po 2 zł i tak ma być, jeszcze inny chciałby nic nie robić i dostawać pensje. Polski naród jest Ułomny i to nie są wyborcy tylko PiS, ale także PO, PSL, itp. Ale jak tylko "Ktoś" napisze coś o innej partii, która wcześniej podnosiła podatki, zaniżała pensje i chciała wszystko sprzedać to było dobre. Bo nie mam ja, to sąsiad też niech nie ma. Czy my Polacy jesteśmy aż tak "ułomni" że nie potrafimy żyć na własny rachunek, że nie potrafimy odciąć się od zachodu, a wcześniej od wschodu? Czy my zawsze musimy robić tak, jak inni karzą? Czemu nie możemy być państwem neutralnym? Pewnie dlatego, że nie chce nam się pracować, chcemy aby ktoś nam coś dał i wprowadził to co jest na zachodzie. Niestety styl życia na zachodzie jest wypracowany wieloletnią pracą społeczeństwa. Wchodzenie w dyskusję z Polakami, to tak jak na froncie na Ukrainie, strzelają z każdej strony, aby pokazać kto jest lepszy....
Tomwak
2 lata temu
Teraz z vatem to bedzie drożej niż w Niemczech. Dzięki Ci SiDżonson, z Żoliborza. Przytęmperuj swojego ziomala z Orlenu, niech zjedzie na marży.
Brawo Ziobro ...
2 lata temu
Tuska w to nie mieszajcie on już udowodnił ze jest anty polski, teraz pora na Jarka
robol
2 lata temu
Mogę kupić dwa razy więcej paliwa niż za Tuska . W końcu dobrze zarabiam .
...
Następna strona