Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Wszystkich Świętych 2019 - Warszawa. Utrudnienia, zamknięte ulice i zakazy parkowania

0
Podziel się:

1 i 2 listopada przypadają uroczystości Wszystkich Świętych. To generuje spore utrudnienia w poruszaniu się po stołecznych ulicach, w szczególności samochodem. Władze miasta apelują o korzystanie z komunikacji publicznej i uruchamiają dodatkowe linie. Część ulic zostanie wyłączona z ruchu dla samochodów, w wielu miejscach pojawią się zakazy parkowania.

Warszawa. Wszystkich Świętych 2019. Zmiana organizacji ruchu, kursowanie autobusów i tramwajów
Warszawa. Wszystkich Świętych 2019. Zmiana organizacji ruchu, kursowanie autobusów i tramwajów (East News, Adam Burakowski/REPORTER)

Z okazji świąt Wszystkich Świętych w nadchodzący długi weekend od 1 do 3 listopada zmieni się organizacja ruchu oraz kursowania komunikacji miejskiej w Warszawie. Urząd Miasta apeluje o poruszanie się autobusami i tramwajami, ruch samochodowy będzie ograniczony.

We Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny w pobliżu warszawskich nekropolii zmieni się organizacja ruchu – priorytet będzie miała komunikacja miejska, a część ulic zostanie zamieniona w parkingi. Uruchomionych zostanie również 30 specjalnych linii Warszawskiego Transportu Publicznego.

W piątek i sobotę (1 i 2 listopada) w rejonach warszawskich cmentarzy zostaną wprowadzone znaczne zmiany w organizacji ruchu. Jak podaje urząd miejski, niektóre ulice zostaną wyłączone z ruchu samochodów indywidualnych, a poruszać się nimi będą mogły wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, TAXI oraz posiadaczy specjalnych identyfikatorów wydawanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Wzdłuż ulic wprowadzone zostaną ograniczenia w parkowaniu – wyznaczone będą specjalne parkingi. Ruchem będzie kierowała Policja.

Zobacz także: Obejrzyj: Jak najskuteczniej wyczyścić nagrobek

We Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, 1 i 2 listopada, jezdnia ul. Królewskiej – na odcinku od ul. Mazowieckiej do Marszałkowskiej – będzie zamknięta dla samochodów i wyłączona z parkowania. Wprowadzony zostanie również zakaz zatrzymywania się na ul. Marszałkowskiej w rejonie skrzyżowania z Królewską. Stąd będą wyruszały na swoje trasy autobusy specjalnych linii C (linia cmentarna).

Zmiany będą obowiązywały jednak przede wszystkim w rejonie cmentarzy. Największe ograniczenia w ruchu zostaną wprowadzone 1 listopada, które w ograniczonym stopniu będą obowiązywać również w Zaduszki. Kierowcy powinni zwracać uwagę również na znaki informujące o ograniczeniach w parkowaniu.

Poniżej załączymy odnośniki, po których kliknięciu nastąpi przekierowanie do informacji o zmianach w rejonie poszczególnych nekropolii:

Na cmentarze tylko komunikacją

Poruszanie się samochodem to zbędny stres dla kierowców i niebezpieczeństwo dla pieszych. Poza tym, ze względu na zamykane ulice, zmianę organizacji ruchu czy zakazy parkowania, dużo lepiej na cmentarz wybrać się komunikacją miejską, tym bardziej, że stołeczny ratusz i ZTM uruchomiły aż 30 dodatkowych, specjalnych linii.

W ramach akcji "Znicz" na ulice wyjedzie łącznie ponad 1800 pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego – 1500 autobusów i 300 tramwajów. Do pracy ruszą też instruktorzy nadzoru ruchu i informatorzy, którzy zadbają, by pasażerowie szybko i bezpiecznie dotarli na warszawskie cmentarze.

Dla wygody pasażerów uruchomione zostaną także dodatkowe punkty sprzedaży biletów. Staną one przy cmentarzach: Bródnowskim, Północnym i Powązkowskim oraz na pl. Narutowicza, na rondzie Wiatraczna i przy ulicy Królewskiej. Będzie tu można kupić bilety kartonikowe oraz długookresowe, a zapłacić za nie zarówno gotówką jak i kartą płatniczą.

Na liniach cmentarnych autobusy podstawią się na przystanki nawet co 45 sekund – z taką częstotliwością będą odjeżdżały autobusy linii C09, łączącej Metro Młociny z bramą główną Cmentarza Północnego. Znaczną część ruchu weźmie na siebie także metro, które 1 listopada w okresie największego zainteresowania przejazdami będzie kursować co 2 minuty i 50 sekund na linii M1 i co 3 minuty na linii M2.

Autobusy i tramwaje linii cmentarnych będą kursować po ulicach w piątek, 1 listopada, w godz. 7.00-19.00, natomiast 2 listopada między godz. 9.00 a 17.00. Wyjątkiem są linie C11, C12 i C90, które dowożą pasażerów w okolice Cmentarzy Powązkowskich. Te autobusy będą jeździły dwie godziny dłużej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)