Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. MBL
|

Wyciągi narciarskie. Na Słowacji niektóre stacje już działają, w Czechach ruszą w połowie grudnia

3
Podziel się

Szef resortu zdrowia Czech podał, że wyciągi w tym kraju ruszą 18 grudnia. Na Słowacji niektóre stacje narciarskie działają, ale nie ma pewności jak długo.

Wyciągi narciarskie. Na Słowacji niektóre stacje już działają, w Czechach ruszą w połowie grudnia
Południowy sąsiedzi Polski szykują się do uruchomienia wyciągów. (Pexels, PhotoMIX)
bDAXeyCt

18 grudnia mogą zostać uruchomione wyciągi narciarskie w Czechach. Tak wynika z zapowiedzi tamtejszego ministra zdrowia. Zgodę na taki ruch musi wydać czeski rząd. Decyzja ma zapaść w poniedziałek.

Wcześniej Czesi chcieli uruchomić wyciągi 24 grudnia. Pomysł ten spotkał się jednak z krytyką przedstawicieli branży. Tłumaczyli oni, że zgoda na otwarcie hoteli i restauracji przy utrzymaniu zamknięcia wyciągów minie się z celem.

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że opublikuje szczegółowe rozporządzenie dotyczące zasad higienicznych i sanitarnych, jakie mają panować na stokach.

bDAXeyCv
Zobacz także: Obejrzyj także: Narty w czasie pandemii? Odpowiedź wiceministra daje nadzieję

Z kolei rząd Słowacji ma ogłosić w poniedziałek zasady funkcjonowania miejscowości narciarskich w okresie epidemii koronawirusa. W tym momencie panuje chaos. W niektórych kurortach uruchomiono część wyciągów i kolejek, w innych nie.

bDAXeyCB

Na nartach można jeździć m.in. w Jasnej w Niskich Tatrach i Donovalach. Nie ma jednak pewności, jak długo pozostaną otwarte. Minister transportu, któremu polega turystyka, zapowiedział, że atrakcje zimowe zostaną zamknięte na Święta i Nowy Rok.

Nie działają natomiast wyciągi i kolejki w Wysokich Tatrach. Słowackie media piszą, że nie można wykluczyć uzależnienia korzystania ze skipassów od przedstawienia negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

bDAXeyCC
bDAXeyCW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Steve
2 miesiące temu
W tym roku opcja zagraniczna zdecydowanie odpada. Koszt wykonania niepewnego testu na jedną osobę to blisko 500zł. Kto zaryzykuje wyjazd 4 osobową rodziną, kiedy wiadomo że należy zrobić rezerwację a test na coronavirus kilka dni przed wyjazdem. Nawet jeśli wszyscy uchowają się w zdrowiu, to zawsze istnieje ryzyko, że test wskaże błędnie pozytywny wynik.
Mira
miesiąc temu
Wyjazd w góry w tym roku to sam stres. Dlatego wolę jechać do mojego ulubionego hotelu Lubicz w Ustce i zrelaksować się w spa.
Wicek
2 miesiące temu
Ble
bDAXeyCX